Lista ocen Renault Scenic I RX4 (43) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wczymzecz@poczta.onet.pl
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Zmusza do przerzucania biegów co kilka chwil. Mnie to nie odpowiada. Aby nie słuchać smutnego, nieziemsko niskiego terkotania silnika 5 bieg wrzucamy powyżej 70km/h, czyli dla mnie zwykle za późno. Samo prowadzenie biegów przyjemne, pierścień do wstecznego precyzyjny. Lewarek relatywnie długi (jak w starym dostawczaku) co niestety wymusza spore ruchy przy wrzucaniu kolejnych przełożeń, no ale to nie jest pojazd do ścigania się. Tutaj trzeba...
~yari
RX4 2.0 i 140KM 103kW
nie powala na kolana, ale nie ma sie tez do czego konkretnego przyczepic zdaloby sie wiecej biegow, bo niby jedynka krotka, ale dwa i trzy dosc dlugie, no i piatka moglaby byc troche dluzsza, zeby pozniej ja wrzucac
~Rumcajs rumcajs19@poczta.onet.pl
RX4 2.0 i 140KM 103kW
niestety jak na "terenowke" brakuje mu biegu 1/2 jak dla mnie jedzie troche za szybko ma to glowne znaczenie oczywiscie przy jezdzie po terenach. ale dla niektorych to nie stanowi problemu
~Darrek
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Najsłabszy punkt tego auta, a niestety leci wielu osobom. Wyrypują się synchronizatory a wał napędowy tańczy. Szczęśliwie nie ma drogiej dwumasy, ale i tak skrzynia słaba.
~Dzemek
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Skrzynie raz robiłem wymiana kompletu łożysk wraz z kołem 5 biegu mam teraz dłuższą piątkę ważne by stan oleju był ponad max to nic się ze skrzynią złego nie dzieje jest naprawdę ok
~Piotrek
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Skrzynia nie jest mocnym punktem samochodu ale działa na jazdę po asfalcie i na ryby czy grzyby daję radę choć w gorszy teren pasował by reduktor
~gstroy
RX4 1.9 dTi 107KM 79kW
W sumie bez problemów. Przyzwyczaiłem się wrzucać na piątkę przy prędkości 70 km/h - spokojnie można się poruszać przy minimalnym zużyciu paliwa.
~krzysztof.bulicz@neostrada.pl
RX4 1.9 dTi 107KM 79kW
Wyciek oleju z tylnego mostu po 50000 km –BRAK W CZĘŚCIACH ZAMIENNYCH USZCZELNIACZY – POZOSTAJE TYLKO WYMIANA CAŁOŚCI BAGATELA 13000 PLN
~Rx4
RX4 2.0 i 140KM 103kW
Biegi wchodzą bardzo płynnie. Lecz jak na auto z aspiracjami terenowymi przydały by się krótsze przełożenia i ewentualnie 6 bieg
~Dzemek
RX4 2.0 i 140KM 103kW
2 bieg jest tak jakby zbyt wysoki na bardzo niskich obrotach silnika przy pojazdach,biegi wchodzą lekko i płynnie bez zgrzytów
Renault Scenic I RX4