Lista ocen Renault Scenic II (184) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 198 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~langvandock
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Tutaj niestety jestem zawiedziony. Nie jest cicho. Zgadza się to VAN i ma swoje gabaryty. Ale co z tego. Skoro auto poleca się jako najbardziej idealne na długie trasy, wytłumienie dźwięków winno być abolutnym priorytetem. Za bardzo słychać silnik oraz (!) hałas przejeżdżających obok samochodów, a tu powinna być izolacja od zgiełku. Przed Scenic´iem jeździłem Laguną i to był zaciszny gabinet.
~Radek7194
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Do 100 - 120 km/h bardzo dobrze. Na wolnych obrotach silnika nie słychać, przez co kilka razy zdarzyło mi się zapomnieć, że pracuje. Niestety czar pryska powyżej 120, o czym pisałem przy skrzyni. Brak szóstego biegu powoduje, że scenic na autostradzie wyje niemiłosiernie, a podróż z prędkością 140 - 150 to katastrofa dla uszu.
~Irek (irch@kki.net.pl)
Minivan 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
...cichszy od kangoo :-) ale za to w kangu nic nie skrzypi i się nie tłucze a toto badziewie to TRAGEDIA. Wystarczy troche nierównej drogi. A jak ktoś chce przed zakupem sprawdzić to proszę powooolutku pojechać kilkanaście metrów drogą bez asfaltu, z wybojami....co ? i jak ślicznie wszystko skrzypi ..poezja :-(
~abcio28@poczta.onet.pl
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
To drugi parametr, który decydował o jego zakupie. Przyznam szczerze, że parę razy, na parkingu, złapałem się na tym, iż nie zauważyłem, że silnik już dawno włączyłem ... . W czasie jazdy cisza i spokój można delektować się muzyką (głośniki niestety montują za dopłatą, polecam zamontować twitery).... a nie wkurzać na wyjący silnik
~dinn
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Silnik swietnie wyciszony, jednak przy wysokich predkosciach wysokie nadwozie wydaje glosny swist. Zwlaszcza antena stawia wysoki opor dla powietrza od okolo 140 km\\h. Poza autostrada swietnie wyciszony pojazd. Podczas jazdy z otwartym dachem slychac mily dla ucha swist turbosprezarki.
~Tomasz Ł
Minivan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Niestety, nawet po wymianie wszystkich poduszek silnika jest przeciętnie. W mieście jeszcze ok, ale przy 120 już robi się głośno. Poza tym po 16 latach auto ma chyba wyrobiony każdy z możliwych plastików, co powoduje, że auto na koleinach sprawia wrażenie rozsypującego się.
~A&M
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
W samochodzie przy normalnej jeździe jest cicho. Dopiero przy wyższych prędkościach zaczyna troszkę szumieć i plasticzki - zaślepki pod klamkami zaczynają troszkę dokuczać - można je wyciągnąć i zabezpieczyć miękkim klejem lub silikonem :) i nic nie dokucza.
~Miki
Minivan 1.5 dCi 101KM 74kW
Nie wiem co to znaczy cicho, ale z pewnością cicho w Sceniku nie jest. Są samochody w których prędkości nie słychać i takie w których słychać. Scenik jest ten drugi. Powyżej 120km/h było dla mnie za głośno. Nie jest to najmocniejsza strona tego auta, ale nie jest też tragicznie.
~gruby
Minivan 1.5 dCi 101KM 74kW
jak na diesla nowej generacji nie jest wcale cicho. choć na pewno nie jest też głośno, najszybciej do tej pory jechalem ok 150 i bez problemu można było rozmawiać z pasażerami na tylnej kanapie bez podnoszenia głosu. ogólnie bez rewelacji, jak i bez zastrzeżeń.
~rutek
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
na postoju lekko slychac, ze jest to diesel. do 100 km/h jest bardzo cicho. powyzej tej predkosci w moim egzemplarzu pojawia sie swist powietrza (przy przedniej szybie). do 130 ok w miare komfortowo, dalej zdecydowanie za glosno. glosna praca zawieszenia.