Lista ocen Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2009 (53) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Borys
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Psuje się praktycznie wszystko. Wymienię tylko ostatnie usterki: 3 cewki zapłonowe, łożyska górnego mocowania McPersonów, wymiana jęczących gum stabilizatora, po 2 latach nowy akumulator ale nawet z nowym przy -20 C nie zapali w życiu, włącznik kierunkowskazów - wada fabryczna, przy hamowaniu kierownica wpadała do środka - z uśmiechem stwierdzili, że odkręciła się śrubka, przestała działać tylna wycieraczka - serwis wymienił oprogramowanie !?,...
~Piotr
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Użytkownicy narzekają na karty, hamulec ręczny i wyświetlacz - mi jeszcze żadna z tych awarii się nie przytrafiła natomiast zwracam uwagę na dwie rzeczy: blokada kierownicy - nie blokujmy jej na siłę, ona sama się \"układa\" i blokuje w dogodnej dla niej pozycji, w przeciwnym wypadku mamy problem. Akumulator - dbajmy o niego, w przypadku rozładowania - KANAŁ! masa błędów, nie działające szyby, problemy z odpaleniem itd.
~Michał
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Przez dwa lata musiałem naprawić jedną kartę (koszt 60zł) ,gdyż mimo braku HF sama otwierała drzwi po zbliżeniu się do auta. Zacięła się klamka od strony kierowcy , zrobiłem sam na podstawie instrukcji z you tube. Od momentu kupna źle działa sterowanie obiegiem wewnętrznym powietrza, ale mi to nie przeszkadza. Brzęczał wiatraczek od termometru klimy ,wystarczyło nasmarować.
~Radek7194
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Niestety wysiada elektronika: wyświetlacz deska rozdzielcza 3 razy, handsfree nie działał w klamkach za wyjątkiem dobrze zabezpieczonego logo w klapie bagażnika, opornik klimatyzacji, świrował hamulec ręczny, losowo pojawiające się komunikaty, np. o niskim ciśnieniu w oponach (auto nie było wyposażone w czujniki)
~PolishDriver
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Pojawiają się ale naprawdę są drobne... a jak słaby majster to później pół auta wymienia... mówią ,że cewki siadają ...jak tanie się kupi i świec się nie wymieni to siadają ... i tak bym wymienił wiele błędów nie producenta a serwisantów ..ale po co i tak jak ktoś się zna to kupi to auto
~dartef
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Przejechałem nim 3000km, ale poprzedni właściciele nie mieli problemów (wspominają go z rozrzewnieniem i kupili Scenica III) U mnie raz zablokowały się klocki i grzało się koło. Raz komputer pokazał awarię elektroniki. Obie usterki zaniknęły samoistnie. Poza tym odpala i jeździ
~Heniu
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
W ciągu roku rozszczelniła się chłodnica (500zł za wyższą półkę z robocizną i płynami), czujnik położenia wału ok. 150, wałków rozrządu podobnie, cewka około 150. W sumie w ciągu 1 i jedynego roku użytkowania włożyłem około 1200-1400 zł
~Mateusz
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
W zasadzie jedyna usterka jak wystąpiła to uszkodzenie karty . Mój scenic nie posiada funkcji HF ,mimo to sam zaczął otwierać drzwi.Koszt naprawy karty to 50zł plus koszty wysyłki. Uszkodziło się otwieranie klapki wlewu paliwa. I to wszysko.
~vibes
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Zawsze coś drobnego się wydarzy, aczkolwiek sporadycznie. Warto przećwiczyć wymianę żarówek za dnia, żeby w nocy nie mieć później problemu. Wymiana żarówek w tym aucie to żaden problem. Wymiana manetek kierunkowskazów czy wycieraczek także banalnie prosta.
Dziennik kosztów dla Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW
8,4
10,3
~Hiopilita
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Niestety wiele drażniących drobiazgów i kiepski serwis z beznadziejnym podejściem do klienta. Zacinające się drzwi (system z kartą hands-free), dosyć zawodna elektronika żyjąca niekiedy własnym życiem. Odpadają klamki wewnętrzne drzwi.