Lista ocen Renault Scenic II 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 (57) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bb
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Jak na tą moc i masę auta jest bardzo dobrze. Co ważne klima nie powoduje drastycznego wzrostu spalania. Trzeba pamiętać, że to duże auto i spali więcej niż zwykły kompakt (kwestia masy i większych oporów powietrza - jednobryłowiec). Szósty bieg przydaje się nawet w mieście. Auto nie lubi kręcenia do wysokich obrotów (nawet nie ma takiej potrzeby), ale zbyt mało dynamiczna jazda również podnosi spalanie. Trzeba nauczyć się umiejętnie...
~Xawer197
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
No tu jest gorzej. Auto jest naszpikowane elektroniką do oporu. Jest nie wiele rzeczy które nie byłyby obsługiwane elektronicznie bądź z karty/pilota. Serwis Renault w razie awarii jest niebotycznie drogi- niczym niemieckie marki. Dopóki auto chodzi bez zarzutu kocha się je bez granic...kiedy się zacznie psuć zaczyna się je nienawidzić. Mam szczęście,że nie spotkały mnie jeszcze żadne poważne awarie. Jedynie czujnik ABS do wymiany i naprawa...
~Roman
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Jak na stopień zaawansowania konstrukcji - ceny znośne, ważne, aby znaleźć dobry warsztat specjalizujący się w samochodach francuskich, trzeba pamiętać, że np. elektronika jest tu o wiele bardziej rozbudowana niż u konkurentów (w trakcie debiutu Scenica II Opel miał w ofercie archaiczną Zafirę A, Citroen niewiele wcześniej jedynie unowocześnił Xsarę Picasso konkurującą ze Sceniciem pierwszej generacji, a VW... cóż, dopiero budował klockowatego...
~marmar66
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Przyznam sie ze spodziewalem sie czegos wiecej po Scenicu! Spalanie w miescie na poziomie 9-10L to bardzo duzo jak na samochod z 2004 roku! Dla przykladu Citroen C4 w dieslu pali w miescie 5-6L a to duza różnica! Co do ceny czesci nie mam pojecia poniewaz jeszcze nic sie nie zepsulo :) na szczescie ale z tego co wiem lepiej mic swojego zaufanego mechanika bo w ASO BARDZO drogo!
~Dar
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Na trasie przy rozsądnej jeździe (nie przekraczanie 100 km/h) udało mi się uzyskać 4,0 l/100. Przy trasie mieszanej - połowa autostrada, połowa droga szybkiego ruchu 4,8 l/100km. W mieście 5,5-6 l/100 km i to bez przesadnego oszczędzania ;-). Przy ostrej jeździe potrafi wypić i 8 l/100km ale to na prawde musiałbym się ostro starać. SERDECZNIE POLECAM
~dareksz604146@orange.pl
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
zaznaczyłem dobrze ponieważ najlepiej by było jak by jeździł na powietrze:) NA poważnie jednak uważam że nie jest źle. Mój wcześniejszy scenic z silnikiem 1,5 dci był odrobinę za słaby ale bardziej ekonomiczny. trasa 4,6 miasto 6 mieszany 5,5 Natomiast 1,9 DCI zobaczcie poniżej wersja GRAND 7 Miejsc
~Darek
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Są niskie, naprawy w dobrych serwisach zapewniających dobrą jakość usług powodują, że i cena za usługę jest niższa niż ...no wiadomo :), a naprawa nie wymaga poprawek przez długi czas. Paliwa także nie potrzebuje zbyt wiele, ale tutaj wszystko zależy od techniki jazdy.
~Xawer197
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Auto jest naszpikowane elektroniką, która ma zapewnic komfort podrozy- i zapewnia, ale srednio 2 razy do roku cos nawala i koszty usuwania usterek sa spore. Na plus niskie spalanie jak na taka budę, ale to i tak nie wystarcza na zmazanie zlego wrazenia.
~Hell
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Samochody sprowadzane z krajów zachodnich, posiadające silniki diesla, są mocno zużyte...Tam auta z dieslem naprawdę jeżdżą! Dochodzi do tego serwis co 30 000. no i mamy komplet. Częste wymiany w zawieszeniu spowodowane jakością dróg.
~Viniu
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Nie jest to legendarne 1.9tdi, ale spalanie jest całkiem przyjemnie niskie, zwłaszcza jak się przesiada z 1.6 benzyny. Ceny części i napraw są jednak znacznie wyższe przez bardzo dziwne rozwiązania niektórych elementów.