Lista ocen Renault Scenic II 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 (50) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Viniu
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Tu należą się baty. Klimatyzacja (elektroniczna) to jakis ponury (i spocony) żart. I żeby nie było: klimatyzacja jest sprawna, czyszczona, konserwowana i NIC! Osiągnięcie żądanej temperatury jest niemożliwe, no chyba, że na panelu ustawię 25st.C to może jakoś da radę, ale nigdy chyba nie udało mi się schłodzić auta do np. 20st. mimo ustawienia na wyświetlaczu min czyli 15st. i włączeniu ręcznie nawiewu na max. Trochę lepiej jest w długich...
~Viniu
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
O ile z ogrzewaniem nie ma żadnego problemu to mam całą listę zarzutów do działania klimatyzacji. Otóż jest kompletnie niewydajna mimo sprawdzania w dwóch niezależnych warsztatach specjalistycznych. Niestety klimatyzacja \"jakotako\" działa tylko podczas jazdy w trasie. Po mieście, gdzie często stoimy na luzie po prostu przestaje działać zupełnie. I nie jest to mój jedyny przypadek. Wystarczy poczytać fora internetowe.
~marmar66
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Co mnie zadziwiło to że w deszczowe dni baaardzo szybko paruje przednia szyba! Po włączeniu pelnego nawiewu szybko wszystko ladnie schodzi ale troche to denerwuje! Poza tym dosc słabo chodzi klimatyzacja! Oczywiscie da rade scholodzis samochod i latem jest przyjemnie chlodno ale trzeba troche poczekac!
~Andrzej
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Ocenę uzasadniam przepaleniem się modułu wiatraczka wentylatora. (wiatraczek przestał działać) było to spowodowane najprawdopodobniej przegrzaniem się podzespołów - stał na słońcu ;) Diesel wolno się nagrzewa i na niedługich trasach jest zimno. Taka uroda dci .
~sławek
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Mimo dużej powierzchni szyb oraz szklanego dachu jaki mamy w aucie samochód daje radę i dogrzac zimą i schłodzić latem. Jednocześnie jest to jedyny chyba element, który zmusza nas do odwiedzania mechaników. Climatronik lubi zaszwankować i wymaga przeprogramowania co kilka miesięcy.
~Pietia_1982
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Ogrzewanie jeszcze nie wiem, nie miałem przyjemności jeździć w zimie. Jeśli chodzi o klimatronik działa dobrze, ale nie doskonale. Bardzo ważne by wyłączać klimatyzację wcześniej niż zaraz po zatrzymaniu i zgaszeniu silnika tak by później nie mieć wilgoci w samochodzie i na szybie.
~Grzegorz
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Climatronic robi swoje. Nastawiam temperaturę, a reszta reguluje się sama. W lecie jak samochód jest nagrzany, to wentylatory obiegu zamkniętego dmuchają na postoju na maxa, więc są głośne aż kabina się schłodzi.
~Pietruch71
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Trzeba uwazac na zapychajace sie kanaly odprowadzajace wode z podszybia. Zatkanie powoduje m.in. awarie wentylatora, parowanie szyb, dostawanie sie wody do kabiny. Bardzo trudno je przepchac i czesto sie zapychaja-za mala srednica.
~adaś
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Klimatronik zapewni ciepełko kiedy trzeba i schłodzi gdy za gorąco. Klimatyzowany schowek zapewni naszemu piwku odpowiednią temperaturę gdy wrócimy do domu po wyczerpującej jeździe, oszałamiającymi Polskimi \"autostradami\".
~Xawer197
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Klima w ciagu 3 lat nawalila u mnie chyba ze 3 razy. Koszty naprawy spore, a i nawet jak jest sprawna to działa tak sobie. Tak naprawde dopiero po zmianie samochodu poczułem jak to jest jezdzic z klimą.