Lista ocen Rover 45 (60) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jinxus
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Przy oponach 185/65/r14 samochód bardzo miękki, słabo trzyma w zakrętach, łatwo traci przyczepność przy przyspieszaniu. Najlepszy rozmiar to 195/55/r15 - idealny kompromis miedzy komfortem a stabilnością, lepsze trzymanie w zakrętach. Samochód prowadzi się dobrze, dobre hamulce, prawidłowo działający ABS. Polecam kupno samochodu z ASR - zdecydowanie przyda się w zimie. Bardzo dobrze zawieszenie pochłania nierówności.
~Myski
Sedan 1.8 i 16V 117KM 86kW
Troszeczkę auto podsterowne, szczególnie warto uważać zimą na śliskich zakrętach lubi poprowadzić do przodu ale abs w hamulcach pomaga w takiej sytuacji. Poza tym do 130km/h klei się drogi jak trzeba, powyżej zaczyna się odczuwać, że dostaje \"lekkości\". \"Miękka\" jazda bardzo przydatna w polskich dziurawych drogach.
~Johnny007
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Zawieszenie zestrojone pod kątem komfortu, nie zachęca do szybkiego pokonywania zakrętów ani szybkiej jazdy. Jest wygodnie i tym autem chce się po prostu leniwie pokonywać kolejne kilometry. Jeśli trzeba jechać szybko zawieszenie zachowuje się pewnie i stabilnie.
~BLUE
Sedan 1.8 i 16V 117KM 86kW
Bardzo dobry kompromis między dynamiczną jazdą, a komfortem. Ani za twarde, ani za miękkie. Zakręty pokonuje się pewnie, ale przy dużych prędkościach trochę ucieka tył i ma się dziwne wrażenia jakby siedziała tam belka skrętna. Jak dla mnie to najlepszy element tego auta.
~Lukasik79
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
auto świetnie trzyma sie drogi i znakomicie wytłumia nieruwności. w poruwnaniu z jego poprzednikami to jest roverkami serii 400 ma bardziej sztywne spręzyny i znakomicie trzyma sie na zakrętach nie można odnotowac jakiegoś poślizgu czy \"uciekania\" auta.
~Cherman
Sedan 1.8 i 16V 117KM 86kW
Rewelacja - wspomaganie bardzo dobre - nie jest przesterowane - kierownica pewnie leży w dłoni i nie ma mowy o przypadkowym zjechaniu z drogi. Na parkingu spisuje się rewelacyjnie, a na drodze daje kierowcy pełną kontrolę nad autem.
~Bartek
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Zawieszenie wielowachaczowe pozwala na odrobinę fantazji w zakrętach i całkiem dobrze wybiera nierówności. Ceny części przystępne. Ja po przejechaniu 40tkm nie wymieniłem ani jednej gumy i nic nie stuka.
~Arek
Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW
Fantastyczny! Dobrze trzyma się nawierzchni, nie buja przy wchodzeniu w zakręty, ale również nie powoduje wstrząsów mózgu podczas jazdy po dziurach lub płytach. Idealnie dobrane proporcje układu jezdnego.
~hideoosw
Hatchback 2.0 TD 113KM 83kW
Wielowachaczowe zawieszenie i podwozie zaprojektowane przez Hondę, dostrojone przez BMW = BDB bez zastrzeżeń auto prowadzi się pewnie o ile wszystkie tulejki są ok.
~lbastro@wp.eu
Sedan 2.0 TD 101KM 74kW
amortyzacja dobra, a układ nie przenosi w stopniu bardzo dużym stanu naszych dróg (wszystko zależy od doboru opon). Auto prowadzi się dobrze i bezstresowo nawet przy 150km/h