Lista ocen Saab 9-3 I (84) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~premium saabklub.pl
Cabrio 2.3 i SE 150KM 110kW
ogrzewanie w zimie doskonałe, głupie pytania czy nie zimno w zimę są co prawda częste ale to czysta niewiedza, jest cieplej niż w normalnych, bo ma większą nagrzewnice, grzanie można również włączyć z otwartym dachem co pozwala na jazdę top down nawet w zimniejsze dni. Klima w ciepłe dni wydaje się być u mnie za słaba, ale to prawdopodobnie wina nie nabijania jej od dłuższego czasu. Wentylacja wzorowa szczególnie bez dachu, powyżej 120km/h to...
~MR
Hatchback 2.0 T 205KM 151kW
Świetnie i mądrze działająca automatyczna klimatyzacja, w dodatku dająca się programować(domyślny kierunek i siła nawiewu, klima on/off/off poniżej konkretnej temp. itd...). Szybko nagrzewające się wnętrze i podgrzewane fotele, przy włączonej klimatyzacji nie istnieje parowanie szyb. Nawiewy na wszystkie 4 szyby boczne+na tylnych pasażerów. Jako opcja dostępne było podgrzewanie również tylnej kanapy!
~noniemożliwe
Hatchback 2.0 T 205KM 151kW
Automatyczna klima działa świetnie, ustawiasz temperaturę i tyle. Nie trzeba się niczym przejmować. Parowanie podczas trybu AUTO nie występuje, nawet przy włączonym obiegu wewnętrznym(a korzystam często ze względu na Krakowski smród). Wadą jest tendencja do psucia się wyświetlacza(zimne luty). Jako, że ja już ten problem we własnym zakresie poprawiłem, to u mnie to nie występuje.
~Tomi
Hatchback 2.0 154KM 113kW
Klima mogłaby działać trochę lepiej, ale mam czarne auto z czarną skórą więc może po prostu mocniej się nagrzewa. Zimą dosyć długo się nagrzewa (mam już trzeci termostat w ramach testów). Latem skóra parzy w tyłek, ale zimą grzanie foteli rekompensuje niedogodności skórzanej tapicerki. Na pewno moje następne auto nie będzie czarne :)
~Marins
Hatchback 2.2 TiD 125KM 92kW
Działa bez zarzutu. Ogrzewanie daje radę nawet podczas dużych mrozów. Szyba przednia odszroniona dość szybko tył też. Fajną sprawą jest to po uruchomieniu silnika climatronik samoczynnie uruchamia te opcje które w zależności od temperatury otoczenia w danej chwili są potrzebne (włącza ogrzewanie tylnej szyby, nawiew na szybę itp.)
~Spidey
Hatchback 2.2 TiD 125KM 92kW
Jeszcze nie jeździłem nim w zimę, ale na razie bez zarzutów. Klima po uzupełnieniu czynnika dobrze chłodzi. Nawiew klimy na tył sprawdza się znakomicie. Szyba przednia odparowuje natychmiast. Ogrzewanie ciepłym powietrzem błyskawiczne. Sterowanie i panel climatronic świetnie rozwiązany i czytelny. Podgrzewane lusterka boczne.
~noniemozliwe
Hatchback 2.2 TiD 115KM 85kW
Daje rade i robi robotę. Klima(manualna) chłodzi wręcz okrutnie. Ale nie obyło się bez wad. Jeden poważny i uciążliwy mankament to materiały użyte do łączenia pokrętła regulacji nawiewu z bębnem nawiewu. W starych(jak mój) samochodach, po łącznik się po prostu łamie. Nowy kosztuje 100PLN. O_o
~Cuba Libre
Hatchback 2.0 154KM 113kW
Mieszkam w Hiszpani, wiec w upaly kiedy temp wynosi mniej wiecej wewnatrz auta 65 stopni rewelka. Klima w tym aucie to cos niesamowitego. Raz omal nie zamarzlem na dluzszej trasie. Ogrzewanie niewiem ale chyba nie jest zle, bo czasami rano sie dogrzewam. Parowanie szyb w klimatronic to chyba niemozliwe.
~w.
Hatchback 2.2 TiD 115KM 85kW
Zakladajac, ze akurat nic nie uleglo awarii, wentylacja i ogrzewanie dziala dobrze. Sterowanie wlotami nawiewu, silnik wentylatora, osuszacz w klimie niestety nie sa w moim przypadku bezawaryjne. Wymiana na nowe nie zawsze przynosi rezultaty. Te rzeczy nie zostaly dobrze zaprojektowane.

Usterki Saab 9-3 I

Saab 9-3 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~automaniac
Hatchback 2.2 TiD 125KM 92kW
cóż dłuuugo sie nagrzewa, i wadliwy klimatronic tego nie ułatwia, czasem dmucha gdzie chce, i chłodzi zamiast grzać, a zazwyczaj i tak nic nie widać na wyświetlaczu (wada fabryczna), gdy już sie nagrzeje jest dobrze, w lato też nie ma rewelacji, długo sie chłodzi...