Lista ocen Seat Altea XL 1.9 TDI 105KM 77kW 2006-2015 (18) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Z początku elegancko wybierało wszelkie niedoskonałości. Niestety wystaje mi się ze zawieszenie zbyt miękkie na zakrętach czuć przechył samochodu. Przy wyższych prędkościach niepewnie czuć powiem boczny wiatru. Każdorazowy wyjazd z tunelu lub zza tira powodowało przechylanie nadwozia. Myslalem nawet o usztywnieniu zawieszenia. Wspomaganie kierownicy niestety zbyt lekkie.
~Radek
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Autko bardzo dobrze się prowadzi jednak zawieszenie na Polskich drogach nie pracuje tak jakbym tego oczekiwał od nowego samochodu. Niby jest sprężyste, niby auto dobrze trzyma się drogi ale jednak coś jest nie tak. Mam wrażenie, że dźwięki dochodzące podczas pokonywania nierówności powinny być bardziej wytłumione, bardziej ciche.
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Trochę sztywny. Ponadto za miękkie sprężyny z tyłu - samochód kupiłem jako dostawczy, który jeździł po Danii i przerobiłem go na osobowy. Dwioe osoby z tyłu i trochę bagażu a tył siada jakby autko miało startować. Samo zachowanie na jezdni ok.
~butrus
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Dobre trzymanie w zakretach, nie buja na boki, dosc twardy, mozna dynamicznie jechac, ale za to nie za duzo komfortu. Taki niby sportowy ale ja bym wolal bardziej miekkie. Troche maly przeswit.
~Adam
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Nie jest to leon,ale jak na taki dzieciowóz to dobrze trzyma sie drogi,przy ostrej jezdzie w zakretach czùć ze tył auta sie wychyla,chcialby uciekac,ale pozostaje na swoim miejscu.
~madamat7
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto trzyma się drogi jak przyklejone, zawieszenie sztywne i bezawaryjne. Przeswit auta jest dobry nigdzie po naszych polskich drogach nie haczy.
~R_baggio
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
bardzo dobrze się prowadzi, mocno trzyma się drogi na zakrętach minus to sztywne zawieszenie i słaba widoczność przy skręcaniu
~occupier
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
jestem mile zaskoczony,nawet na jezdzie probnej wydawalo mi sie ze jest gorzej,a po przejechaniu kilkuset kilometrow mile zaskoczenie
~marcin.drzal@oksydan.pl
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
bardzo fajnie trzyma się drogi - moze nie jest przylepiona jak jakiś ścigacz ale w porównaniu z SUV-em żony to różnicę widać dużą
~marcin
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Komfort zawieszenia to coś pomiędzy twardym sportowym a miękkim francuskim, na nasze dziurawe drogi ok.
Seat Altea XL