Lista ocen Seat Ibiza II Hatchback (279) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 283 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mariusz147
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
5 bieg wadliwy, sam wymieniałem skrzynie przez to że straciłem właśnie 5 bieg, w warsztacie od razu wiedzieli o co chodzi, to jest częsta usterka, tak więc skrzynia słaba. Ponad to po wymianie sprzęgła zaciera się jakaś tulejka i sprzęgło chodzi bardzo ciężko, to również częsta usterka. Ale po wymianie skrzyni przejechałem około 50 tysięcy bez problemów, więc zależy na co traficie.
~młody
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Hmmmm i tu juz niejest tak fajnie skrzynka nie pod ten silnik 1 bieg to tragedia jak w tirach półbieg trzeba zaraz zmieniac wiec raczej niema mowy o szybkim ruszaniu z pod swiateł:/ dopiero po wrzuceniu trujki budzi sie prawdziwy potwór który wciska nas w fotel .Wiec skrzynka nie nadaje sie do efektownej jazdy ale przy tym silniku az korci depnac w pedał no cóż
~smallB
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Do wszystkich którym zgrzyta jedynka i wsteczny... Auto nie ma synchronizacji na tych biegach więc przy takim roczniku jeśli nie wyhamuje się samochodu do zera i bieg będzie chciało się zredukować to zawsze zgrzytnie. Siada sprzęgło (tarcza lub docisk). Plusem są krótkie przełożenia i jazda na niskich obrotach bez duszenia silnika.
~Yanko
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Ma pewne wady których nie miał mój poprzedni samochód: 1. drążek zmiany biegów drży i podobno ten typ tak ma; 2. biegi ułożone b. ciasno - od czasu do czasu zamiast jedynki wrzucam trójkę 3. wsteczny obok jedynki to nieporozumienie - moim zdaniem ofkors ;-). Podstawowy plus: jest elastyczna. I na razie chodzi.
~Stormcloud
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Stosunkowo krótkie skoki dźwigni biegów, i zazwyczaj wchodzą bez problemów, chociaż czasami podczas szybkiej zmiany z 1 na 2 pojawiają się zgrzyty, ale to chyba przypadek tego konkretnego samochodu. do czego można się przyczepić to zestopniowanie skrzyni- na 1 i 2 prawie nic się nie dzieje.
~glomar02@op.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
dobrze zsynchronizowana, szkoda że piątka jest źle dobrana. Przy jeżdzie na długich trasach z większymi prędkościami mogła by mieć trochę mniej obrotów. Niewiele różni się od czwórki. reszta biegów jest tak dobrana, że w mieście jeżdzi sie bardzo elastycznie, bez wkręcania na wysokie obroty.
~Kasiek N
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Mi akurat padła. Ale auto było od kobiety i mimo, że sama nią jestem, to nigdy nie wiadomo jaki poprzedniczka miała styl jazdy (if you know what I mean ;) ), więc to Seatowi wybaczam. Po wymianie zupełnie inny samochód. Wszystko w porządeczku.
~Adam
Hatchback 1.9 D 68KM 50kW
Rewelacyjna. Jechałem kiedyś Ibizą z silnikiem benzynowym i tam skrzynia musiała być zepsuta. Często trzeba zmieniać biegi w mieście, głównie jazda na 2,3 i czasami na 4. 5 tylko przy wyższych prędkościach np. obwodnice, mosty czy trasy.
~Lukasz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Skrzynia biegów posiada bardzo krótkie przełożenia przez co cierpi na tym prędkość maksymalna, lecz zaletą tego jest to,, ża już przy 40 km/h można wrzucić 5 bieg. Przydał by się z pewnością jednak jeszcze 6 co wpłynęło by na mniejsze spalanie.
~freeman53
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Typowa skrzynia biegów volkswagena.Nie ma większych problemów. Dość wysoki moment obrotowy. Samochód na zakupy lub na krótkie trasy (odczuwalne dopiero na autostradach-tam potrafi dać się we znaki). Wokół polskiego tzw komina bez zastrzeżeń.
Seat Ibiza II Hatchback