Lista ocen Seat Ibiza II Hatchback (279) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 283 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hosemorales
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Miałem problemy z jakimś urwanym wybierakiem. Niestety nawet po naprawie skrzynia nie jest zbyt \"sportowa\" ma bardzo długi skok lewarka, nie zgrzyta ale jest mało precyzyjna biegi nie wchodzą sztywno.
~mariusz147@interia.eu
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Powiem tak, jak nie kupicie skrzyni bez 5 biegu to po pewnym czasie prawdopodobnie się wam ten bieg osypie. Stała usterka w tym aucie, praktycznie każdy mechanik z uśmiechem pyta \"skrzynie już wymieniałeś\"
~MIKUZZ - pozdro dla znajomych miłośników marki :)
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Wsteczny zdarza się ze zgrzytem... ale to też znana przypadłość tego modelu (przynajmniej w mojej budzie). Poza tym - u mnie duża precyzja skrzyni - biegi wkakują niemal ze słyszalnym "kliknięciem". Tak lubię.
~STR8IBIZA
Hatchback 1.0 i 50KM 37kW
Biegi zmienia się elegancko, bez żadnych zgrzytów, chodzą w miare gładko, czasami skrzynia ma lekkie zawahanie jak chce zredukować z 5 na 3, ale ogółem jest baaardzo dobrze ;)
~kurier21@vp.pl
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
miękka,krótka i gładka, pracuje cicho i łatwo daję się wyczuć:) moim zdaniem ekstra:)przede wszystkim przełożenia pasują do charakterystyki silnika i do wizerunku marki:)
~Maciek
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Źle zestopniowana ,za krótki ostatni bieg przez to dużo pali.Awaria skrzyni przy przebiegu 40 000 km !!!! tuż po gwarancjii.Demontaż i wymiana łożysk - masakra
~xkrzysztofx6@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Żadnych zgrzytów, lewarek chodzi lekko, przełożenia dobrze dobrane, jedyny minus to 1 bieg-czasami lewarek nie chce wskoczyc do konca (zdarza sie to rzadko ale obniza ocene na 4)
~lucky-l@wp.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
biegi ładnie wchodzą, tylko przy wstecznym trzeba mocno wcisnąć sprzęgło bo inaczej zgrzyta, ale to może już być kwestia zużytej tarczy sprzęgła (ma już swoje lata)
~Michał - spid2000
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Skrzynia 5 jak w każdym VW no i trzeba pamiętać o częstej kontroli oleju w skrzyni zdarzają sie wycieki. Sprzęgiełko nieźle brak poślizgów jak na tą pojemność OK
~adam.zastrow
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Biegi nie wchodzą zbyt płynnie szczególnie jedynka. Dobór przełożeń nie jest trudny, patrzysz na obrotomierz lub słuchasz silnika. Skrzynia bez awaryjna.
Seat Ibiza II Hatchback