Lista ocen Seat Leon I (276) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 311 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~damian
Hatchback 1.9 TDi PD Cupra 150KM 110kW
Leona bardzo fajnie sztywny, idealnie sklada sie w zaketych. Z racji wersji sueprcopa mam nizsze/twardsze zawieszenie, ale wiedziałem co biore wiec jak są dołki to slychac niemiło, ale cos za cos
~busz666
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
Auto na szerokich gumach wygląda dobrze i trzyma się drogi bardzo dobrze. Przydaje się to podczas pokonywania łuków autostrad oraz dróg ekspresowych przy dużej prędkości. Przyjemne wrażenia.
~gregor
Hatchback 1.6 105KM 77kW
Tu bardzo dobrze po prostu czuję się auto i drogę. Zawieszenie sztywne, sprężyste ale nie twarde. Astra G ma twardsze jak nic i mniej komfortowe. Hamulce żyleta nie wyobrażam se lepszych
~Łukasz
Hatchback 1.9 TDi PD Cupra 150KM 110kW
Auto usztywnione i obniżone w stosunku do serii o 15mm. Ogólnie twardo jak na polskie drogi nie mniej jednak, na dobrych jakościowo drogach jeździ się wyśmienicie (zasługa również szerokich opon 225).
~rifraf
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Zawieszenie proste przez co w miarę trwałe i sztywne ale w porównaniu z Passatem B5 czy focusem już jest sporo gorzej. Samochód nie trzyma się super na za krętach i na nierównej nawierzchni.
~Mibay
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Samochód prowadzi sie pewnie nawet przy duzych predkosciach trzyma sie na zakretach tylko twardy jak na nasze dziurawe drogi ale jak komus to nie przeszkadza to polecam bo na rownej drodze poprostu sie plynie.
~blacoov
Hatchback 1.6 105KM 77kW
Bardzo fajne zawieszenie, wystarczajace do tlumienia nierownosci, bardzo stabilne przy szybszej jezdzie, niestety nie wiem jak wypada w konfrontacji z polskimi drogami, auto uzytkowane zagranica.
~Auda
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Na standardowych oponach 195/65 R15 komfort jazdy całkiemprzyzwoity. Nie przenoszą się żadne głośne stuki itp. Układ kierowniczy mógłby być bardziej bezposredni (to już kwestia gustu i przyzwyczajeń).
~Przemek
Hatchback 1.6 102KM 75kW
Autko dobrze trzyma się drogi, nawet przy większych prędkościach. Raczej nie ma się do czego przyczepić. Nie daję doskonale, bo niedawno jechałem Passatem 2.0 TDI i jestem pod dużym wrażeniem:)

Usterki Seat Leon I

Seat Leon I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mariusz m.chocianowski@stbu.pl
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Świetnie trzyma się drogi. Dość twardy ale i komfortowy jak na tej klasy auto. W zakręty wchodzi bardzo pewnie. Na koleinach nie pływa. Pewnie i bezpiecznie nawet przy dużych prędkościach.