Lista ocen Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 (50) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PrzemasJestem
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Skrzynia biegów działa bardzo dobrze, przełożenie jest zrobione rozsądnie. Każdy seat (grupa vw) ma to do siebie, że większość ich skrzyń ma bieg wsteczny mówiąc potocznie "na jedynke" (drążek musimy po wciśnieciu skierować "na miejsce" pierwszego biegu). Jeżeli ktoś nie zatrzymuje w 100% auta i wrzuca bieg wsteczny to BARDZO SZYBKO wyrabia się synchronizator. Piąty bieg można włączyć przy 80km\h i wtedy silnik posiada 1,5 tys obr. przy...
~Bartek M
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
5 dobrze dobranych przełożeń , skrzynia biegów jak i sprzęgło pracuje idealnie bardzo lekko ,nic nie haczy nawet przy silnych mrozach. Szkoda ,że nie ma 6 przełożenia w trasie mielibyśmy jeszcze niższe obroty co za tym idzie jeszcze niższe spalanie. Oceniam ją na 5+, gdyby posiadała 6 te przełożenie lub minimalnie dłuższe przełożenia 5 tego biegu dałbym mu bez zawahania 6.
~QLIK
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Przed kupnem Leona bardzo dużo jezdziłem cordobą 1.4 tdi 75km z 2005 r.(nie wiem czy można porównywać te dwa samochody)to wydaje mi sie ze skrzynia w Leonie jest super,krótkie przełożenia bardzo precyzyjna ,nie ma problemu z szybkim przekładaniem drążka!jedynym małym minusem jest bieg wsteczny ale dobrze że go tak dużo sie nie używa!!!ha ha ha
~insane
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Ogólnie skrzynia nie jest zła - ma krótkie, dobrze wchodzące biegi, ale brakuje 6-ego biegu (jak nie wiem! - możliwe, że spalanie wynika właśnie ze źle dobranej skrzyni). Druga sprawa to niestety problemy z wrzucaniem wstecznego przy zgaszonym silniku (niezbędny to blokady skrzyni). Wchodzi 3-4/5 (kiepsko...).
~a47k@o2.pl
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Tutaj nieco rozczarowyje. Co prawda biegi wchodzą płynnie i bezproblemowo, to czasami potrzfi haczyć albo wsteczny czasami nie wchodzi czysto. Cordoba Vario, którą jeździłem miała lepszą skrzynię. Tak to oceniam. Podsumowując: jest OK, ale bez uniesień.
~MEDUZA
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Wielce poprawnie zestopniowana. Biegi wchodzą płynnie, bez haczeń, bez oporów. I i II bieg nieco za krótki, co czuć podczas startu spod świateł. III w normie, IV bardzo elastyczna, V też. Na V można jechać nawet 70 km/h i ciągnie.
~Hunter
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Wygodna i precyzyjna. Krótki skok powoduje, że z przyjemnością zmienia się biegi. Nie wiem czy to wada, ale po nocy, rano wsteczny jakby nie do końca wskakiwał. Ale za drugim i kolejnym razem jest ok.
~Właściciel 007
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Krótkie przełożenia ale idealnie dobrane pod ten konkretnie silnik. Dzięki temu auto bardzo sprawnie przyspiesza i jest dynamiczne. Skrzynia jest niezwykle precyzyjna.
~kakusia9431
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
wchodzi bardzo leciutko, nie ma żadnych problemów w wbijaniu biegów zwłaszcza tylnego. w poprzednim aucie, gdzie wsteczny wbijało się tak samo jak w Leonie nie raz był z tym kłopot.
Dziennik kosztów dla Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW
6,1
~Piątal
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
5 biegowa skrzynia sprawuje się poprawnie, ale bez rewelacji. Sporadycznie zdarza się, że bieg nie chce prawidłowo "wskoczyć".