Lista ocen Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 (52) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek M
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Jest ok. Po 2009 roku seat jeszcze bardziej przyłożył się do wyciszenia jednostki napędowej ,teraz dźwięk silnika z pewnością nie jest natarczywy. Co prawda słychać charakterystyczny stłumiony dźwięk TDi, ale mi akurat to nie przeszkadza wręcz podoba się zwłaszcza przy maksymalnym przyśpieszeniu. Dodatkowo ja trochę bawię się w Car Audio. Po wygłuszeniu drzwi w środku jest jeszcze ciszej. jedyne co trzeba niestety przyznać to, to że przy...
~PrzemasJestem
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Trzeba przyznać, że jest to jedna z niewielu wad tego auta. W środku jadąc po nierównej drodze (w naszym kraju niestety stanowią większość), przy większej prędkości, lub przy słuchaniu głośno muzyki w aucie plastiki szaleją. Może auta z mniejszymi przebiegami nie mają takich problemów, lecz u mnie (345tys) i trzeba przyznać że jest to uciążliwe na dłuższą drogę. Dziwną sytuacją jest to, że w aucie jest świetne audio, a plastiki są na słabym...
~insane
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Przy dobrych oponach jest bardzo dobrze. Przy 130km/h spokojnie można rozmawiać z pasażerem z przodu. Przy słabszych oponach niestety hałas przenika do środka i trzeba dość mocno zgłośnić radio (dobrze, że ma system automatycznego podgłaśniania). Nie wiem niestety jak to jest w innych autach z tego segmentu więc nie będę tu za dużo marudził :-)
~Zniwiarz
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Czytałem, że jest pieruńsko głośno. Wcześniej jak pisałem, jeździłem trochę i Terano II i 407, tak więc z najgłośniejszego auta jakie chyba istnieje, przesiadłem się do bardzo cichego, przyjemnego dla ucha, do pośredniego, ale na pewno bliżej mu do HDI. Mi wyciszenie jakie jest, pasuje.
~Tomasz
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Na to byłem przygotowany, bo z kim rozmawiałem o LEONIE I ALTEI, to wszyscy wskazywali na słaby puknkt tego auta. Osobiście niestety to potwierdzam, zanim się rozgrzeje 2-3 km jest głośno. Później na trasie powyżej 130km też nie ma komfortu, ale da się wytrzymać, to kwestia przyzwyczajenia.
~Tarabasek
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Wcześniej jeździłem Ibizą i mogę śmiało powiedzieć ze do 100 km/h Leon nie jest dużo lepiej wyciszony. Na trasie do 130-140 jest ok. Jak ktoś chce na autostradzie jechać 180 - 200 to niech kupi nowego mercedesa jak chce mieć cicho. :-)
~Hunter
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Jest dobrze, mogło by być lepiej. U mnie słychać przede wszystkim zawieszenie, jak pracuje na naszych polskich cudownych drogach. Ale już na autostradzie śmiało do 140 km/h jest w miarę cicho. Powyżej słychać pracę silnika.
~wloch@op.pl
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
No niestety tu również nie jest najlepiej. Auto klekocze wyraźnie. Komora silnika nie jest dobrze wyciszona. Teraz się już przyzwyczaiłem, ale na początku było głośniej niż w moim słabszym przecież jeśli idzie o klasę Fiacie Punto.
~Riko_8
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Nie jestem przedrażliwiony na tym punkcie więc jak dla mnie jest ok. Podczas przyspieszania słychać głośniej silnik ale mi się to podoba, bo jest rasowy wówczas. Poza tym podobnie jak w tej klasie aut.

Usterki Seat Leon II

Seat Leon II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piątal
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Wyciszenie jest raczej słabą stroną tego samochodu. Przy prędkościach powyżej 130 km/h słychać wyraźne szumy dobiegające z okolic tylnych drzwi. Rozmowa z pasażerami z tylnej kanapy jest utrudniona.