Lista ocen Skoda Favorit (260) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 262 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~paweł
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Każde auto się zużywa. Jak się o nie dba (tzn. robi przy nim zanim coś się popsuje) to jest bez zarzutu. Części, które po prostu się zużywają nie wypisuję. Z drobiazgów w mojej skodzie popsuły się: wycieraczki - zatarł się układ poruszania piórami, czego następstwem było spalenie silnika - była to moja wina bo nigdy nie wyczyściłem i nasmarowałem tego. nowy silnik to 175 zł około. Ssanie - po prostu przestało działać. Wytarcie styków w...
~Marek
Kombi 1.3 54KM 40kW
Drobiazgi, drobiazgi i jeszcze raz drobiazgi. Trochę to denerwuje, bo zawsze jest coś do wkręcenia, dokręcenia, poprawienia(ostatnio sinik spr. szyby przód, silnik wycieraczki tył, silnik szyberdachu, światła tylne pgielne,św. cofania, uczczelki drzwi i szyb, wyłącznik elektromagnetyczny rozrusznika, podsufitka, schowek w bagazniku-to wszystko w ciągu wakacji-2 miesiące), ale to auto ma 13 lat i eksploatuję je non stop w każdych warunkach od...
~/jacek/m
Kombi 1.3 54KM 40kW
Instalacja elektryczna; płytka przekaźników ; trzeba totto wyciągnąć i poprawić wszystkie luty i kończy się dyskoteka; w wersji z nowsza tapicerką nic si enei dzieje wszystko trzyma si ekupy nic si enei łąmie ; jedyne co to odpada tapicerka klapy tylnej - ta akurat jest taka sama jak w starszym wykonaniu; jak się wszystko ddobrze przykreci to większych problemów nie ma; wkurzające włączniki świateł i ich poświetlenie(często pada) -załatwia np....
~anzys@polbox.com
Hatchback 1.3 63KM 46kW
Jeżdżę tym już piąty rok i w tym czasie popsuło się mnóstwo dupereli: oświetlenie wnętrza (nie działa momo wymiany bezpiecznika i żarówki), żarówki podświetlające tablice przyrządów zużywają się błyskawicznie, pas bezpieczeństwa się zwyczajnie przetarł i wygląda jak szmata, w zawieszeniu wymieniono praktycznie wszystkie drobne części itd. Generalnie - nie kosztowało mnie to wszystko zbyt wiele, ale było niesamowicie upierdliwe.
~ik160p
Hatchback 1.3 57KM 42kW
Zacinający się zamek drzwi kierowcy, często nie dało się ich zamknąć i trzeba go było odblokowywać. Zesrał się również zamek klapy bagażnika - miałem naprawić, nie zdążyłem... Cholera wzięła rozrusznik - ze starości. Z popychu zapaliła po 3 metrach pchania. Zepsuł się też wężyk od podciśnienia, też ze starości, gasła na wolnych obrotach ale mimo to dzielnie zawiozła mnie do i z pracy tamtego dnia.
~Mirek
Kombi 1.3 54KM 40kW
Poza naturalnym zużyciem zawieszenia i wiekowością nie miałem z nią problemów. Dopiero na końcu zaczynała się z niej robić skarbonka. Pompa wodna, którą zj... mechanik przy próbie wymiany poduszki, wiatrak chłodnicy, podstawa pod gaźnik. Coż 30 tyś przejechałem bezawaryjnie i do samochodu raczej nie zaglądałem. No i oczywiście blachy. Ale jak na samchód który miał 11 lat - były super. Podłoga - żyleta.
~TAPTA
Kombi 1.3 63KM 46kW
zle wykonane przlaczniki, szesto sie lamaly; wlacznik swiatla na zapalke to powszechna praktyka (kiedys zapalka mi wyskoczyla i swiatlo zgaslo noca na zakrecie). Po wrzuceniu dwojki zapalal sie wsteczny. Drzwi lubily zamarzac. Klamki wewnetrzne urywaly sie. Bagaznik potrafil otwierac sie w trakcie jazdy (to problem u mojego znajomego, nie u mnie). Korozja w kazdym modelu w tych samych miejscach.
~Przemek
Hatchback 1.3 63KM 46kW
Kupiłem swoją Favoritkę za 500 zł i praktycznie nic przy niej nie robiąć (nie wliczając w to części zużywających się : klocki hamulcowe, amortyzatory) przejeździłem nią 6 miesięcy dzień w dzień, dpiero teraz zmieniłem panewki, pierścionki, rozrząd i to wszystko, a zmieniłem tylko dlatego że za dużo brała mi już oleju ale teraz jest ok i znów moja favka musi śmigać
~Hopar
Hatchback 1.3 54KM 40kW
prosta budowa silnika i zawieszenia sprawianą że po prostu niema tam czemu się psuć. zaraz po zakupie wyregulowałem gaźnik, po 7 mieścinach i ok 14 tyś. km użytkowania wymieniłem końcówkę drążka kierowniczego, czujnik poziomu paliwa i uszczelkę rury wydechowej i szczenki. Chyba tyle.
Dziennik kosztów dla Skoda Favorit
9,4
11,4
~PAWEŁEK FAN SKODY
Hatchback 1.3 54KM 40kW
OSTATNIO WALCZYŁEM Z ELEKTRYKĄ - TYLNE ŚWIATŁA PRZECIWMGIELNE I OGRZEWANIE TYLNEJ SZYBY NIE DZIAŁAŁY - MUSIAŁEM SZTYKOWAĆ PRZEWODY MIĘDZY DACHEM A TYLNYMI DRZWIAMI - ALE TO PRZYPADŁOŚĆ KAŻDEGO SAMOCHODU A 5 DRZWIAMI (DOBRZE ,Z CHOĆ PRZEWIDY SĄ GRUBE - W INNYCH WIDZAIŁEM GRUBE JAK KROSÓWKA)