Lista ocen Skoda Favorit (254) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 268 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~James
Hatchback 1.3 62KM 46kW
Podstawowe wyciszenie było dość słabe. W latach \'90 montowane były u lepszych mechaników dodatkowe wyciszenia komory silnikowej, dzięki czemu silniczek dużo ciszej pracował. Jedyne szumy jakie mogą denerwować to wentylatora nadmuchu wnętrza - zimą się lekko przycierają i skrzypią - ale naprawa jest bez kłopotliwa, szybka i skuteczna - smarowanie ;)
~bocian
Hatchback 1.3 63KM 46kW
Autko jest naprawde super wyciszony ,a jak ktoś tam pisze że słychać silnik czy że skrzypi zawieszenie to kwiestia tego że ma zaniedbany samochód i tyle Mi nic nie czeszcy i jest super .Sam jak chciałem przełożyć kabel od akumulatora do kabiny to sie namęczyłem żeby sie przedostać przez te maty wygłuszające
~JAZZIK
Hatchback 1.3 54KM 40kW
W tym aucie nie ma wyciszenia!!Silnik niesamowicie wyje.Powyżej 120 km/h ma się wrażenie jakby miał za chwilke wypaść z tego auta i z pasażerem trzeba głośniej rozmawiać.Z tyłu to trzeba się przybliżyć do przednich siedzeń,żeby usłyszeć co mówią z przodu.Po mieście jak wyżej wspomniałem.
~mrs_j@wp.pl
Kombi 1.3 63KM 46kW
Ogólnie jest dobrze, z powodu nowych (ale nie najnowszych) rozwiązań dotyczących wyciszenia ze strony silnika, jak i z zewnątrz. NIestety w moim samochodzie (rozbierany na części w wieku 10 lat czego nie polecam) nie ma mowy o dobrym wyciszeniu z zewnątrz. Ocena dobra, ale nie najlepsza...
~ik160p
Hatchback 1.3 57KM 42kW
Silnik do cichych nie należał, ale miał całkiem przyjemny dźwięk, niezbyt natarczywy. Dało się słuchać muzyki, dało się rozmawiać, a przy tym wciąż można było zmieniać biegi "na słuch", bez patrzenia na obrotomierz. I to mimo tego że moja Favoritka go posiadała.
~anzys@polbox.com
Hatchback 1.3 63KM 46kW
Lepiej nie mówić. Jak tako jest tylko do 100. Potem można spokojnie włożyć koreczki do uszu i wyłączyć radio. Głośne odgłosy pracy zawieszenia. Ku mojemu zaskoczeniu plastyki we wnętrzu nie skrzypią tak bardzo jak można byłoby się spodziewać po ich marnej jakości.
~Krzychu-Miszcz
Hatchback 1.3 57KM 42kW
fabryczne wyciszenie kiepskie ale lepsze niż w modelach z 92 roku, samemu można sobie to autko wygłuszyć do poziomu hałasu Felicji:) powyżej 100 zaczyna przeszkadzać silnik, przy 155 trzeba się skupić tylko na jeżdzie a nie na hałasie:)
~crazy.simon@interia.pl
Kombi 1.3 54KM 40kW
Mój egzemplarz pod tym względem jest super - przy 140 km/h można słuchać radia lub rozmawiać z pasażerem bez szczególnych zakłóceń. W normalnym zakresie prędkości (50 - 120 km/h) żadnych zakłóceń i można podróżować wiele godzin bez zmęczenia hałasem.
~Mirek
Kombi 1.3 54KM 40kW
Stuki przedniego zawieszenia nie sposób wytłumić. Ryk silnika wkręcającego się na obroty to również ciężki orzech do zgryzienia. Jednak przy 120km/h jest jeszcze całkiem znośnie. Szybciej raczej nie jeździłem z prędkością podróżną.
~jOgI jogi333@tlen.pl
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Nawet w dieslach z tego rocznika jest ciszej. Slabo wyciszona kabina. Silnik znosny jedynie do 2500obrotow. Wszechobecy dzwiek skrzypiacych plastikow i zawieszenia. Cicho jest jedynie na postoju przy zgaszonym silniku.