Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1996-2001 (50) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastian z Gdańska
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik 1.6 AEE wyposażony jest w elektroniczną regulację biegu jałowego. Częste falowanie obrotów lub nawet brak obrotów na biegu jałowym. Usterka spowodowana jest przez silniczek elektryczny który znajduje się w przepustnicy powietrza. Niestety silniczek nie występuje jako osobna część, ale można go wymontować i zregenerować(czyszczenie komutatora i wymiana szczotek)
~fx
Hatchback 1.6 75KM 55kW
pękł po wjechaniu w kamienie czujnik ABS 180pln , po 30000 lub 40000 pooleciału jakieś gumki w zawiszeniu i wymienili je w ASO 80pln , 118000km padł czujnik od temperatury i na ciepłym silniku przestała zapalać , nie zamkneli w aso korka od skrzyni i teraz muszę wymienić olej bo coś chuczy prawdopodobnie syf w skrzyni uszkodził coś lub tylko zabrudził. okaże sie jutro.
~tarrat
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Zdarzyło się że padła cewka, niestety w trasie (do tego późnym wieczorem), unieruchomiony samochód na jeden dzień. To nie dobrze, dla porównania miałem toledo z 93r które ani razu mnie nie zawiodło w ciągu 11 lat i ponad 150 tyś przejechanych km, oraz kadett z 82r które w dwa lata zrobiło prawie 50 tyś km bez żadnej awarii
~biedny, zacofany ale ładny i inteligentny
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Pompa paliwa padła ale nowa się podniosła i już jest ok (poprzedni właściciel jeździł tylko na gazie be dolewania benzyny). Zbyt duże spalanie oleju, wycieki ze skrzyni z bliżej nieokreślonych miejsc, słabe blachy przy drzwiach i wokół kurka wlewu baku, awaria układu chłodzenia silnik.
~volskodsaab
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Mam auto od nowości już 11 lat oprucz niegu uzytkuje jeszcze 2 auta . Nie miałem z nią problemu tylko ze zarówki dość czesto palą się od rejestracji wymieniłem tylko cewke no i tarcze i klocki chamulcowe teraz bede wymieniał amortyzatory po140 tyś km . auto spisuje się świe
~czoperski@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Nie jest dobrze, bo raz musiałem zostawic auto w obcym mieście. Urawł się kabelek od alternatore ( przy regulatorze napięcia ) - padł akumulator a jeszcze przy okazje regulator sie spalił !
~oktawiasz
Hatchback 1.6 75KM 55kW
silnik umiera. gaz go dobija. co chwile coś sie sypnie. juz nie raz stanął na drodze (raz na środku autostrady za zachodnią granicą...) juz z 5tys poszło na naprawy.
~Sebastian
Hatchback 1.6 75KM 55kW
powaznych usterek uniemozliwiajacych jazde nie zaobserwowano choc auto jest jeszcze dosc nowe. ale za to duzo drobiazgow a serwisy (np. auto wimar na modlinskiej) wprost fatalne !!!
~wiecho
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Padły mi zegary - to część Volswagenowska i droga. No i coś z układem kierowniczym mi stuka. Ale w porównaniu z użytkownikami immych aut jest dobrze.
~posiadacz skody Octawi
Hatchback 1.6 75KM 55kW
w drugim roku eksploatacji przepaliły się wiązki ogrzewania szyby tylnej po 30000 tysiącach eksplowtacji do wymiany rozrząd i pompa wody
Skoda Octavia I Hatchback