Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

ŁukaszM, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Skoda Octavia II Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Z jazdy skodą jestem zadowolony, tylko te usterki są denerwujące. Serwis albo ich nie widzi albo twierdzi, że ten typ tak ma. Napisałem do Skody, bez odpowiedzi. Tak więc stoje przed wizją walki o swoje. Dziennie robie ok 150-200 km.A sama podróż nie jest męcząca
Kultura pracy jak diesel jednym przeszkadza innym nie. Dobra elastyczność.
Czasem trzyba poprawić wsteczny. Przydałby by się 6-sty bieg.
Bardzo dobrze prowadzi się skode
Widoczność dobra (do przodu) o tyle trzeba zapomnieć, a przy parkowaniu rozpieszczają czujniki z przodu i z tyłu
Wszystko jest pod ręką. Nie trzeba odrywać wzroku od drogi. Przydałoby się sterowanie radiem przy kierownicy.
Wentylacja jest doskonała. Szybko się chłodzi auto. Natomiast co do ogrzewania, jak nie ma się dodatkowego ogrzewania to trzeba czekać na ciepło (na mrozie 15 min jazdy).
Z przodu ok, tylko ocieram prawą nogą o kokpit (185cm). Od osób jadących za mną złego słowa nie słyszałem. W Mondeo jest trochę więcej przestrzeni. Skoda jest mniejsza i bardziej rozbudowany kokpit (mi się to podoba).
Do ok 2500 obr/min jest dobrze. Warkot można zagłuszyć radiem :)
Jeźeli się nie spieszę tak do ok 80-90 km/h wskazania komputera są imponujące (aż jestem ciekaw na ile prawdziwe). Raz po przejechaniu ok 300 km komputer wskazywał jeszcze 1000 km do przejechania. Chociaż teraz w mieście często wartość zużycia przekracza liczbę 10 l/100 km. Cena za przeglądy nie jest duża. Ja jeszcze dostaję 10 % rabat.
Kupiłem samochód z roczniak 2005, a w salonie dołożyli trochę gratisów.
Samochód mam od lutego, radio lubi sobie "puknąć" (czyt. strzelić) przy uruchamianiu silnika, albo głośnik albo tapicerka w lewych, przednich drzwiach lubi dać o sobie znać. Zauważyłem niedoróbke w zaczepie pasa pasażera (ale skody tak mają). Uchwyt w drzwiach kierowcy jest luźny. W nagrzanym samochodzie słychać trzaski w środkowej konsoli w okolicy nawiewu.
Brak. Tylko trzeba dolewać olej.....ten typ ta ma

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 105KM 77kW [l/100km]

5,4