Lista ocen Skoda Octavia II (490) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 379 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arek
Kombi 1.6 MPI 102KM 75kW
Twarde, niewygodne zawieszenie. Czuć każde pęknięcie w asfalcie. Można zgubić plomby w zębach. Ale... ma to też zalety: auto ma 600 kg ładowności i duży bagażnik. Można spokojnie przywieźć cement, parę worków opału. Generalnie auto pokazuje zalety do wożenia towaru, anie ludzi. Taki wół do pracy. Zawieszenie ma prostą budowę.
~Michał B.
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Precyzyjny, reaguje na każdy ruch kierownicy. Wspomaganie elektromechaniczne dużo lepiej pracuje niż klasyczne hydrauliczne, dzięki czemu kręcenie kierownicą wymaga mniej wysiłku. Szczególnie pomocne w mieście. Ja jeżdżę na oponach 205/55/R16 i dla mnie jest to kompromis między precyzją kierowania, a komfortem jazdy.
~gregor_aw
Kombi Facelifting 1.9 TDI 105KM 77kW
Super, może to nie Audi ale w każdych warunkach trzyma się znakomicie drogi. Twarde co wyraźnie czuć na dziurach i kostce. Podniesione zawieszenie na sprężynach ze Scout'a, dodatkowy prześwit przydaje się w mieście bo w niektóre miejsca parkingowe trzeba wjechać przez krawężnik. Haldex tutaj to rewelacja, polecam!
~miś
Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Jest ogromna różnica między pierwszym i drugim modelem w prowadzeniu. Samochód (jeśli jest sprawny) prowadzi się rewelacyjnie i na zakrętach i w trasie. Trzeba naprawdę przesadzić żeby tył próbował uciec na zakręcie. Jak na samochód do Castoramy i polską wieś bardzo wysoki punkt graniczny przyczepności. Doskonale!
~T.
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Jestem fanem motoryzacji. Jeździłem w tym czasie różnymi autami (skłamałem w poprzednim wpisie, że nie jestem rajdowcem - mam licencję sportów motorowych). Stwierdzam obiektywnie, że to auto lepiej trzma się drogi niż np. ...A klasa AMG! Subiektywna opinia lecz AMG jeździłem 3 tygodnie i ...podróba VW wygrywa zdecydowanie!
~Tomek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Może jestem tendencyjny lecz mam porównanie z np. Megane czy Focusem. W szybkich zakrętach bardzo dobrze trzyma się drogi. Ten sam ostry zakręt przy dużej prędkości szybciej pokonuję tym kombii niż np. megane lub focusem hatchback! Po tym przebiegu, gdzie nic nie było wymieniane jeszcze, nic nie stuknie, nie puknie.
~Mikołaj
Hatchback Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Przesiadłem się z Focusa 1, słynącego z bdb zawieszenia. W porównaniu z Foką Skoda lepiej wybiera nierówności, ale jest zdecydowanie bardziej podsterowna. Po pół roku użytkowania dalej nie czuję się za kółkiem tak pewnie jak w poprzednim samochodzie. Odczuwalne to jest szczególnie przy prędkościach powyżej 100 km/h.
~Gabriel / Wrocław
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Pewny, świetnie trzymający drogi. Jedynie przednie zawieszenie mogłoby być cichsze, ale i tak jest OK. Systemy bezpieczeństwa sprawują się wyśmienicie. Wielowahaczowe zawieszenie daje duży komfort jazdy i bezpieczeństwo prowadzenia. Pewne utzrymywanie kierunku jazdy. Lekke podatność na boczne podmuchy wiatru.
~KAMYK 59
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
OCTAVIA II JAK DLA MNIE JEŹDZI SUPER JEST CO PRAWDA TWARDA I NA POPRZECZNYCH MULDACH TROCHĘ SKACZE,ALE WYSTARCZY BRAĆ JE TROCHĘ Z UKOSA I OD RAZU PROBLEM MALEJE.NATOMIAST POKONYWANIE ZAKRĘTÓW I TO PRZY WIĘKSZYCH PRĘDKOŚCIACH TO SAMA RADOŚĆ DLA KIEROWCY-AUTO TRZYMA SIĘ JAK PRZYKLEJONE DO DROGI(PISZĘ O SUCHEJ NAWIERZCHNI)
~kuba1234
Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Dość twardy, choć na zimowych oponach marki Dębica zachowywał się dośc dziwnie, ale to chyba wina opon. Po zmianie na letnie jest znaczna poprawa. W zakrętach prowadzi się pewnie a wszelkiego rodzaju systemy kontroli trakcji itp czuwają nad rozsadnym kierowcą. Zwłaszcza w zimie miałem okazję to odczuć na zaśnieżonych drogach.