Lista ocen Skoda Superb II (111) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 119 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pompon
Sedan 1.4 TSI 125KM 92kW
Zbyt mały przebieg aby to ocenić, natomiast mimo opinii o tym iż te silniki lubią spalić olej po 3000km poziom na bagnecie się nie zmienił nawet o milimetr. Przeczulony sprawdzałem dokładnie w takich samych warunkach i z ... miarką :) Docieranie zgodne z zaleceniami fabryki.
~Mirek
Kombi 1.8 TSI 160KM 118kW
Tym bardziej żadnych. Choć dwa razy rano zaświeciła mi się czerwona kontrolka płynu chłodzącego. Z uwagi na mróz przyczyn upatrywałem w kłopotach z czujnikiem, ale sprawdziłem stan płynu i spotkała mnie niemiła niespodzianka. Uzupełniłem i będę obserwował uważnie stan.
~Błażej
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Auto przytym przebiegu zaczyna mieć poważne usterki w silniku. Do wymiany miałem wtryski oraz głowicę silnika która nie nadawała się do regeneracji. Co do dwumasy trzeba liczyć się również z wymianą koszt napraw przekroczył koszt 10 tys zł.
~Rafuzz
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Skrzynia biegów DSG 7-stopniowa DQ200. Remont co najmniej 3000 PLN. Dodatkowo miałem problem z jednym z wtrysków, zablokował się, auto straciło moc i lało benzynę jak z cebra w tym samym czasie padła też cewka. Koszt naprawy 800 PLN
~Tak i Nie
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
1)1x weszła w tryb awaryjny prawie czołówkę bym zaliczył. 2)2x wyciek z skrzyni ale taki konkretny. 3)gaz z układu klimatyzaci uciekł 4)auto ma 74 tyś km i wtryski common rail padaja ( tankuje tylko na dobrych stacjach)
~nickymicky
Sedan Facelifting 2.0 TSI 200KM 147kW
Nowe auto więc przez pół roku nic poważnie się nie zepsuło, ale patrząc na ilość drobnych usterek to zaczynam się martwić. Chyba na stałe pożegnam się z tzw. niemieckimi autami i przejdę do obozu Japonia.
~Log217
Sedan Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Zero jakichkolwiek zgryzot. Przeglądy minimum, a auto codziennie w drodze, rocznie +- 50 kkm, od ganiania po autostradzie po lokalne dziury na wiejskich drogach.
~artek
Sedan 1.4 TSI 125KM 92kW
Na gwarancji, przy przebiegu poniżej 20tys. km, została wymieniona jakaś mała pompka bo hałasowała. Przez kolejne ponad 100 tys. km nic się poważnego nie zepsuło.
~radziu
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Po przejechaniu 6tys jak narazie nic wiekszego oprocz w/w dzwigni sie nie wydazylo. W razie co zawsze jest przedluzona gwarancja o 2 lata l(w sumie 4) lub 120tys km.
Dziennik kosztów dla Skoda Superb II
9,3
~ruphyo
Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Odpukać - na razie bez problemu, ale to przecież dopiero 2000 km. Sprawdzałem poziom oleju, bo straszą, że te silniki piją go na równi z paliwem. ;) Jak na razie poziom maksymalny.