Lista ocen Skoda Superb II Sedan (70) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RAFAL TAXI
Sedan 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Powinien byc automat ale nie jest dostepny z tym silnikiem. Generalnie skrzynia jest OK. 5 biegow wystarczy. Skrzynia 6 taka jak jest w Octavii nie dala by sobie rady.
~Boratek
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Jedyne co powoduje u mnie niedosyt. Przy dynamicznym ruszaniu trzeba się naprzebierać ... Wyraźnie ciągnie dopiero od trójki. Dziś bez zastanowienia bym wziął DSG.
~Grzesiek
Sedan 1.9 TDI PD 105KM 77kW
długie przełożenia (na 5 niecałe 2000 obrotów) wersja greenline, przy dynamicznej jeżdzie trzeba jedna sie troche namachą lewrakiem zeby dynamika była na przyzwoitym poziomie.
~Remek
Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Skrzynia czasami się delikatnie przycina. Mam wrażenia dziwnej diury \"na dole\", czsami potrafi zgasnąc przy ruszaniu. W innych nowych dieslach tego problemu już nie ma.
~Wojtuś
Sedan 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Jest taka, jak być powinna. Najmilszym zaskoczeniem jest zestopniowanie piątego biegu. Przy prędkościach podróżnych obroty silnika trzymają się w okolicach 2,5 tys.
~czaki
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Dość precyzyjna, wygodna - bez jakichś zachwytów, ale też bez tragedii. Po prostu poprawna. 6 bieg dograny tak, aby można było na nim jeździć 80km/h.
~PiotrS_Pl
Sedan 1.4 TSI 125KM 92kW
Skrzynia ma krótkie przełożenia, ale już 5 i 6 bieg robi niesamowitą robotę. Na 6 biegu autkiem można jechać 60 km/h ale i prawie 200 km/h.
~Artur
Sedan 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Biegi wchodzą sprawnie, bez gumowatości i zgrzytów. Czuć ja wchodzą w odpowiednie miejsce, nie ma możliwości pomylenia na jakim biegu się znajdujesz.
~3.6 V6 FSI
Sedan 3.6 FSI 4x4 260KM 191kW
DSG słynie z szybkich zmian poszczególnych przełożeń, szybkim kickdownem. Łopatki pozwalają na manualną zmianę jak w grach komputerowych- na kierownicy.
~spoco
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Posiadam DSG (automat 7 stopni). Pracuje szybko nie czuć przełożeń. Trzeba się przyzwyczaić przy ruszaniu. W poprzednim modelu miałem 5 stopniowy tiptronic.
Skoda Superb II Sedan