Lista ocen Skoda Superb II Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2008-2013 (8) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uzzytkownik
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
2.0 TDI był kiedyś wrogiem narodu. Wersja CR nie wykazuje wad przy tym przebiegu. Brak zużycia oleju, spalanie wciąż identyczne jak od nowości. Denerwujący jest natomiast system czyszczenia DPF - albo robi to częściej niż kiedyś, albo mój styl jazdy się zmienił. Teraz często widzę, że silnik na neutralu utrzymuje wyższe obroty, a wydech rozgrzewa się do wyższych temperatur. Przerwanie procesu kilka razy skutkuje zapaleniem się kontrolki i...
~Uzzytkownik
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Do tej masy samochodu 140KM jest "w sam raz". W dwie osoby + bagaże jest bardzo elastyczny nawet na wzniesieniach i pozwala szybko omijać spokojniejszych uczestników ruchu. Przy 4 osobach w samochodzie + bagażach jest gorzej, warto pomyśleć o dopłacie tych 2k i zakupie 170KM. Silnik potrafi być nieco głośny dla pasażerów z tyłu (dźwięk rezonuje w tylnej części kabiny), szczególnie przy większych prędkościach (powyżej 140KM/h).
~Marceli
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Niby nowoczesny ale osiągi przeciętne, spalanie to samo ( katalogowe spalanie to pic ) i do tego to zmodernizowana jednostka a jak wiadomo 2.0 TDI PD to najgorszy silnik świata ( potwierdzone z niemieckich rankingów awaryjności ) co nam niemcy zaserwowali okaże się po 200 tyś km czy się rozleci jak poprzednik czy nie wiadomo że silnik nie był testowany przez niemców jak np 1.9 TDI został wrzucony do produkcji i koniec.
~Tak i Nie
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
niestety ale 2.0 TDI to ani rakieta ani ekonomiczny silnik jest tak na 3+ A bajki jaki to doskonały silnik pozostawcie panom z ASO takich kitów jak mi sprzedawali nigdy nie słyszałem jeszcze trochę a auto by paliło 1 litr na 100km
~Kamyk
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Lubi troszkę więcej niż 1500 obr/min ale i tak jest elastyczny, przeniosłem się z bęzynki na turbinie więc muszę się przestawić. Ale jak się przyciśnie to leci aż miło, nie mogę się doczekać programu na 185 KM i 400 Nm.
~maras86
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Silnik pracuje równo, mimo dużych gabarytów i masy auta rozpędza się dynamicznie.
~Ianusz
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
silnik w common rail bardzo ładnie pracuje i świetnie przyspiesza.
~Agnes
Sedan 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Wibracje przenosi do kabiny i denerwuje ten klekot
Skoda Superb II Sedan