Lista ocen Suzuki SX4 I (165) - Silnik

Na liście zabraknie 89 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tom
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
silnik bardzo prosty, bez awaryjny, pomimo 107 KM, to nawet przyzwoicie przyśpiesza, mankament to spalanie, przy jeździe po mieście prawie 9 litrów, jeżdżę dynamicznie, ponadto dużym błędem konstrukcyjnym jest nie zastosowanie hydraulicznych popychaczy zaworów, trzeba czasami regulować luzy zaworowe, nie pozwala to też na bezproblemowe zakładanie instalacji gazowej, bo może powodować częstsze regulowanie zaworów...
~info@grawos.pl
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
- Przyjemna i spokojna praca silnika - Szybki i pewny rozruch / zimny czy ciepły - Zawieszenie silnika przy pewnych obrotach przenosi wibracje na nadwozie - Komputer nie steruje wolnymi obrotami wolne obroty utrzymuje na poziomie 700/min w upalne dni potrafią spaść do 600/min Wszystko drga, a ruszanie to wieczny stres że zgaśnie. Mam wrażenie że mam przed sobą 107 wołów z Japońskiej plantacji ryżu
~KenLee
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Odpala bezproblemowo. Na wolnych i średnich obrotach cichy nawet kiedy jest zimny. W górnym zakresie jest już znacznie głośniej, a do wyprzedzania trzeba go kręcić wysoko- jak to w wolnossącej jednostce. Delikatnie wyczuwalna reakcja na gaz on-off. Zużycie oleju śladowe. Dynamika do miasta OK. Na trasę raczej do pasywnej i niezbyt szybkiej jazdy. Zero awarii.
~re5pect80
Hatchback Facelifting 1.6 VVT 120KM 88kW
Silnik fajny , lubi wysokie obroty . Doskonale radzi sobie z masą samochodu i wystarcza do dynamicznej jazdy i wyprzedzania . Co do spalania 9,5 litra w mieście i 7 w trasie . Nie są duże wartości dla auta z napędem na 4 koła , natomiast mam pretensje do producenta za bajki pt. 7,5 litra w mieście i 5,5 w trasie . Komputer też przekłamuje trzeba liczyć na stacji .
~kaskaderka
Hatchback Facelifting 1.6 VVT 120KM 88kW
Autko trzeba wkręcać na wyższe obroty ,żeby zaczęło \"ciagnąć\".Sprawia to problemy przy wyprzedzaniu- trzeba umieć szybko zmieniać biegi, bo można się przeliczyć.Generalnie trzeba umieć nim jeździć ,ale na pewno nie jest to auto dla tych o sportowych zapędach, moim zdaniem słabo sprawuje się w trasie.Dobre z wioski do miasta i dla tych co spokojnie jeżdżą.
~dareksx4@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
lubi wysokie obroty podobnie jak silniki hondy, samochód bez problemu rozwija prędkość 200 km/h i to wbrew informacją z prospektów, potwierdzają to inni właściciele. Sx4 mam od 6 miesięcy, a rocznie samochodem robię około 45 tys. km, a więc na razie przy przebiegu 21 tys. niewiele można powiedzieć o żywotności silnika i jego ewentualnej awaryjności
~szkudnik
Hatchback Facelifting 2.0 DDiS 135KM 99kW
Silnik trwały, raczej bezawaryjny. Jest głośny i Stosunkowo paliwożerny. W mieście spalanie około 9 litrów. W układzie 75% trasa 25% miasto spalanie na poziomie 6 litrów. Moc jaką generuje idealnie pasuje do auta. Samochód jest bardzo zrywny i do 180km/h przyśpiesza bez zadyszki. Brak poważniejszych usterek
~Lukikor
Hatchback Facelifting 1.6 VVT 120KM 88kW
Silnik nie jest stworzony do wyścigów jednak przyśpiesza sprawnie nawet z kompletem osob na pokladzie. Problemy ma jednak z prędkościami autostradowymi, udalo mi siego rozpędziec do ponad 190km/h jednak czuć było ze jest to już jego koniec ogólnie powyzej 150km/h nie ma sie co wybierac
~zbig
Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Jestem zaskoczony silnik pracuje cicho , chociaż na jazdach probnych jeździłem też fiatem sedici , którego napęd był bardzo głośny i ten fakt zdecydował o wyborze suzuki.Silnik 1.6 jest dynamiczny w wyższej skali obrotów ale za to w niższym zakresie jest oszczędny.
~bart_sanicki
Hatchback Facelifting 1.6 VVT 120KM 88kW
Silnik działa bardzo dobrze, na postoju bardzo cichy. Ma dość dobre przyspieszenie, niemal natychmiastowo czuć zryw zaraz po przyłożeniu nogi na pedały gazu. Spala jak na benzynę z MPI adekwatna ilość paliwa do możliwości i mocy - ok. 6,5 litra.