Lista ocen Toyota Avensis I Kombi (100) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Forza
Kombi 1.6 110KM 81kW
Ciężko wchodzi wsteczny. To standardowa przypadłość. Poza tym działa przewidywalnie i prawidlowo. Jest przyzwoita. Mozna byloby sie czepiać braku 6 biegu, gdyz czasem by s iie przydał, ale przy klasie i roczniku tej maszyny byloby to dość zaskakujące ;) skrzynia jest naprawdę okej. Dosc elastyczna 4 i 5. Na 2 ciagnie do chyba niecałych 100km/h, dobrze sie wyprzedza. Wada - bardzo dlugi skok między 1 a 2 - nie jest to jednak samochod sportowy,...
~Gliwiczanin
Kombi 2.0 128KM 94kW
Kultura pracy i niezawodność na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze zestopniowana, Sprzęgło działa dobrze i płynnie, biegi wchodzą bez oporów - zawsze we właściwe miejsce. Po przejechaniu 75 tys km nie czuję różnicy i nie dostrzegam śladów zużycia. Jedyne czego mi osobiście brakuje to 6 bieg, który być może byłby całkowicie pozbawiony dynamiki, ale zapewniłby komfortową ciszę silnika w czasie jazdy z prędkościami powyżej 130km/h.
~Arek
Kombi 1.8 129KM 95kW
Do skrzyni biegów mam największe zastrzeżenia. Może to przypadłość mojego egzemplarza, ale jedynka nie wchodzi w sposób płyny. Trzeba ją wciskać na siłę. Czuje się przeskok i dopiero wtedy wchodzi. W chłodniejsze dni trudno jest ją wyciągnąć, aby przerzucić na dwójkę. Poza tym ciężko się wciska pedał sprzęgła. W dwóch wrocławskich serwisach specjalizujących się w autach japońskich radzono mi, aby nic nie ruszać.
~rav
Kombi 1.6 110KM 81kW
Baaaaardzo długie biegi. Na 1 można jechać maksymalnie 60 km/h, dwójka 100 km/h a na trójce 140 km/h, potem odcinka. Lewarek lubi się czasem przyhaczyć ale biegi wchodzą bez problemu. Długie biegi i brak mocy na niskich obrotach sprawia, że o dynamice na piątym biegu można tylko pomarzyć. Dla mnie niestety słabo.
~Blondyn
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Wada fabryczna - kiepskie smarowanie 5 biegu powoduje że najzwyczajniej z czasem bieg ten się kończy (200-300tys). Koszt samych części do 5 biegu to ponad 2000zł. Sprzęgło z dwumasem - wytrzymałość zależy od stylu jazdy 100 - 160tyskm. Koszt wymiany z niezbędnymi robotami towarzyszącymi - 3000zł
~przyjaciel
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Bardzo przecietna skrzynia biegów. Nie chodzi najlżej, dodatkowo (nie wiem czy tylko u mnie) jedynke da sie wrzucic tylko kiedy samochod calkowicie stoi (jezli nawet toczy sie 3km/h ciezko jest wrzucic jedynke). Pomimo tych wad dobrze jezdzi mi sie z ta skrzynia i bylo z nia zero problemów.
~felemek
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Włażą biegi tam gdzie powinny jak joystik do gier video ,przyśpiesza się jak benzyniakiem: ciągnie na 1-ym, i 2-im, biegu jak benzyna , trójka to "wystrzał" auta w przód...na czwórce spoko wyprzedzanie nawet pod górkę, piątka to ..rekreacyjna podróż.Szóstego biegu mi wcale nie brakuję jak innym ....
~Jacek Janiszewski (jacjan@poczta.fm)
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Biorąc pod uwagę, że to automat to chodzi cacy. Przy spokojnym przyspieszaniu nie odczuwa się prawie wcale zmiany biegów. Warszawskie ulice uniemożliwiaja jazdę szybszą niż 70 km/h więc jazda odbywa sie na trzech biegach z wyłączoną czwórką co by się skrzynia nie męczyła.
~dunmer
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
skrzynia chodzi dosc precyzyjnie ale 2 bieg zaczał mi chrupać, tak że nie wiem czy wytrzyma, możliwe ze jest to kwestia slabego wysprzeglania bo pedal zbiera dosc nisko, jeszce nie wiem co to moze byc ale cos sie tam dzieje wiec ocena przecietna
~macx25
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Biegi wchodzą bez żadnych zastrzeżeń lekko i płynnie, chodź podczas manewrowania na pół sprzęgle auto lekko ale to naprawdę lekko telepie (nie wydaje mi się żeby była to dwumasa bo nie wydaje metalicznych dźwięków i dzieje się to tylko przy manewrach)
Toyota Avensis I Kombi