Lista ocen Toyota Avensis I (290) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 275 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bpk@bpkmosty.pl
Sedan 1.8 110KM 81kW
Samochód Toyota Avensis silnik 1800, październik 2008, po przebiegu 17tys. km. Spaliło się sprzęgło na pozimej drodze dojazdowej do garażu (zima styczeń 2010r.)przy pracy na pół sprzęgle (jazda zgodnie ze wszystkimi standartami) przy właczającej sie automatycznie funkcji RTC. Ewidentna wina materiałowa okładziny tarczy sprzęgła. Niestety Toyota wie lepiej i musiałem płacić za wymianę wszystkich elementów sprzęgła - koszt usługi wyjatkowo...
~Forza
Kombi 1.6 110KM 81kW
Ciężko wchodzi wsteczny. To standardowa przypadłość. Poza tym działa przewidywalnie i prawidlowo. Jest przyzwoita. Mozna byloby sie czepiać braku 6 biegu, gdyz czasem by s iie przydał, ale przy klasie i roczniku tej maszyny byloby to dość zaskakujące ;) skrzynia jest naprawdę okej. Dosc elastyczna 4 i 5. Na 2 ciagnie do chyba niecałych 100km/h, dobrze sie wyprzedza. Wada - bardzo dlugi skok między 1 a 2 - nie jest to jednak samochod sportowy,...
~Gliwiczanin
Kombi 2.0 128KM 94kW
Kultura pracy i niezawodność na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze zestopniowana, Sprzęgło działa dobrze i płynnie, biegi wchodzą bez oporów - zawsze we właściwe miejsce. Po przejechaniu 75 tys km nie czuję różnicy i nie dostrzegam śladów zużycia. Jedyne czego mi osobiście brakuje to 6 bieg, który być może byłby całkowicie pozbawiony dynamiki, ale zapewniłby komfortową ciszę silnika w czasie jazdy z prędkościami powyżej 130km/h.
~Arek
Kombi 1.8 129KM 95kW
Do skrzyni biegów mam największe zastrzeżenia. Może to przypadłość mojego egzemplarza, ale jedynka nie wchodzi w sposób płyny. Trzeba ją wciskać na siłę. Czuje się przeskok i dopiero wtedy wchodzi. W chłodniejsze dni trudno jest ją wyciągnąć, aby przerzucić na dwójkę. Poza tym ciężko się wciska pedał sprzęgła. W dwóch wrocławskich serwisach specjalizujących się w autach japońskich radzono mi, aby nic nie ruszać.
~Zolty
Sedan 1.6 110KM 81kW
Spotkalem sie z okresleniem zawieszajacego sie wstecznego biegu - drazek zaskakuje, ale bieg nie wchodzi, czesto "wrzuceniu" wstecznego towarzyszy nieprzyjemny zgrzyt. Skrzynia nie lubi szybkich zmian biegow i wymaga wciskania sprzegla "do podlogi". Nie wiem czy to kwestia zestopniowania skrzyni, ale na "1" ten samochod jest strasznie zamulony - w sprincie spod swiatel zawsze jest zawalidroga.
~Matt Hereford
Hatchback 1.8 129KM 95kW
Miałem do czynienia z lepszymi w swoim życiu. Mój egzemplaż w zimniejsze poranki miewał lekkie opory przy cofaniu drążka z biuegu pierwszego np. przy zmioanie na nastepny bieg. Po rozgrzaniu całego układu problem nie pojawia się. Skrzynia robi swoją robotę, nie jest to coś czym można by się zachwycać godzinami.
~rav
Kombi 1.6 110KM 81kW
Baaaaardzo długie biegi. Na 1 można jechać maksymalnie 60 km/h, dwójka 100 km/h a na trójce 140 km/h, potem odcinka. Lewarek lubi się czasem przyhaczyć ale biegi wchodzą bez problemu. Długie biegi i brak mocy na niskich obrotach sprawia, że o dynamice na piątym biegu można tylko pomarzyć. Dla mnie niestety słabo.
~Blondyn
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Wada fabryczna - kiepskie smarowanie 5 biegu powoduje że najzwyczajniej z czasem bieg ten się kończy (200-300tys). Koszt samych części do 5 biegu to ponad 2000zł. Sprzęgło z dwumasem - wytrzymałość zależy od stylu jazdy 100 - 160tyskm. Koszt wymiany z niezbędnymi robotami towarzyszącymi - 3000zł
~Łukasz
Sedan 1.6 110KM 81kW
Do samej skrzyni nic nie mam, miała ze mną nielekki żywot i sprawiała się OK. Dla mnie przełożenia zdecydowanie za długie, ale to typowe w Toyotach, bo to auta nastawione na ekonomię. 5 biegów wystarcza, na 6-tkę ten silnik i tak nie miałby nadmiaru sił :) W benzyniaku bardzo trwałe sprzęgło - duży plus.
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis I
8,2
11,2
~przyjaciel
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Bardzo przecietna skrzynia biegów. Nie chodzi najlżej, dodatkowo (nie wiem czy tylko u mnie) jedynke da sie wrzucic tylko kiedy samochod calkowicie stoi (jezli nawet toczy sie 3km/h ciezko jest wrzucic jedynke). Pomimo tych wad dobrze jezdzi mi sie z ta skrzynia i bylo z nia zero problemów.