Lista ocen Toyota Avensis I (290) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 275 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~felemek
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Włażą biegi tam gdzie powinny jak joystik do gier video ,przyśpiesza się jak benzyniakiem: ciągnie na 1-ym, i 2-im, biegu jak benzyna , trójka to "wystrzał" auta w przód...na czwórce spoko wyprzedzanie nawet pod górkę, piątka to ..rekreacyjna podróż.Szóstego biegu mi wcale nie brakuję jak innym ....
~Marian79
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Tutaj tylko czwórka nawet z plusem albo piątka z minusem za to że wsteczny nie zawsze wchodzi za pierwszym razem ale to podobno normalne. Zestopniowanie na właściwym poziomie: ani długie ani krótkie, chociaż prdkości maksymalnej podawanej przez producenta jeszcze nie udało mi sie osiągnąć.
~gitarnik
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
Większość japończyków nie zna pojęcia precyzyjne wybieranie biegów. Haczy. Kiedy mamy problem z ,,wrzuceniem" wstecznego instrukcja obsługi radzi by ponowić próbę (nie jest to usterka). trzeba się z tym zaprzyjaźnić :) Jak na mój gust wolałbym krótsze przełożenia i 6 biegów.
~Luki
Sedan 2.0 128KM 94kW
Przełożenia lewarka dość długie ale nie jest to samochód do rajdów tylko raczej sprawnej jazdy z całą rodziną. Po 200 000 km czasem zdarza się jej zgrzytnąć przy wrzucaniu jedynki ale wiek i przebieg robi swoje. Same przełożenia raczej dostosowane do spokojnej autostradowej jazdy.
~Jacek Janiszewski (jacjan@poczta.fm)
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Biorąc pod uwagę, że to automat to chodzi cacy. Przy spokojnym przyspieszaniu nie odczuwa się prawie wcale zmiany biegów. Warszawskie ulice uniemożliwiaja jazdę szybszą niż 70 km/h więc jazda odbywa sie na trzech biegach z wyłączoną czwórką co by się skrzynia nie męczyła.
~dunmer
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
skrzynia chodzi dosc precyzyjnie ale 2 bieg zaczał mi chrupać, tak że nie wiem czy wytrzyma, możliwe ze jest to kwestia slabego wysprzeglania bo pedal zbiera dosc nisko, jeszce nie wiem co to moze byc ale cos sie tam dzieje wiec ocena przecietna
~macx25
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Biegi wchodzą bez żadnych zastrzeżeń lekko i płynnie, chodź podczas manewrowania na pół sprzęgle auto lekko ale to naprawdę lekko telepie (nie wydaje mi się żeby była to dwumasa bo nie wydaje metalicznych dźwięków i dzieje się to tylko przy manewrach)
~janu_s@interia.pl
Kombi 1.8 129KM 95kW
Dosyć topornie chodzą pierwszy i drugi bieg, trzeba go wyczuć. Nauczyć się też trzeba wyrozumiałości w zimie, biegi zaczynają wchodzić luźno dopiero jak auto nabierze temperatury. Co do sprzęgła też powiedziano już wiele co tu dużo mówić jest dość oporne.
~mansoft
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
czego wymagac? awarii i wyciekow nie bylo wszystkie biegi wchodza bez problemu zarowno w gore jaki w dol... jedynka moglaby byc troszke dluzsza i czasami 6 brakuje bo na 5 po przekroczeniu 160 troszke glosno zaczyna sie robic ale czy to wada?
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis I
8,2
11,2
~michal
Hatchback 1.6 101KM 74kW
Druga skrzynia biegow i znowu kicha. Miedzy 2 a 3 skrzynia chodzi troche ciezko. Czasem wcale nie mozna zredukowac albo wrzucic 1. Mozna sie przyzwyczaic ale nie o to chybachodzi. Coz skrzynie kupilem ze szrotu...