Lista ocen Toyota Avensis I (112)

~Blondyn
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Wygląd taki sobie, ale prowadzi się dobrze, bardzo wytrzymałe zawieszenie. Tapicerka siedzeń też bardzo wytrzymała. naprawy silnika drogie, ale przy przebiegach do 200 - 300tys jeszcze nic poważnego się raczej nie dzieje. Wada fabryczna 5 biegu to dość kosztowna rzecz.
3,5
~Marcin.
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Ogólnie samochodu do przebiegu 250.000 tyś km jeśt świetny z wyłaczeniem koła zamachowego. Powyżej tego przebiegu proponuje pozbyć się samochodu. W tym momencie przy cenach ropy rzędu prawie 6 zł, uważam że z usterkami standardowymi, przy moich przebiegach rocznych wielkości do 80.000 km nie opłaca się już diesel, min. ze względu na koszty serwisu.
~tas23
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Samochód polecam każdemu, kto planuje tanio poruszać się po naszych drogach. Jeżdżę nim codziennie do pracy (około 30km w jedną stronę) a mniej więcej co drugi weekend krótkie trasy do teściów (trochę ponad 100km). Auto jest niezawodne, wygodne i a po zamontowaniu PowerBoxa można nim bezpiecznie wyprzedzać. Do wnętrza wchodzą trzy paczki styropianu:P (ostatnio testowałem) i dwie osoby, więc jest pakowny. A na poważnie, to w cztery dorosłe...
~Blondyn
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Auto duże, wygodne, z dość bogatym wyposażeniem standardowym, duży bagażnik. Wygląd auta raczej średnio atrakcyjny, więc jest to auto przeznaczone dla ludzi którzy kupują auto praktyczne na dalekie rodzinne wyjazdy z rodzinką, a nie na pokaz dla sąsiadów. Auto dla tych, którzy cenią praktyczność i niezawodność na przyzwoitym poziomie oraz są przygotowani na to że to Diesel i niektóre naprawy mogą sporo kosztować.
2,9
~Precz_z_Toyotą
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
NIGDY WIĘCEJ TOYOTY - ZWŁASZCZA AVENSIS!!!! TO JEST DRAMAT PRZEPLATANY TRAGEDIĄ I TO ZA KILKA TYSIĘCY ZŁOTYCH. W CIĄGU PÓŁTORA ROKU EKPLOATACJI ZEPSUŁA SIĘ 5 RAZY ZA KAŻDYM RAZEM ZA 1200-1500 PLN!!! TOYOCIE STANOWCZE NIE!!!!!
~przyjaciel
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Zastanawiałem się, czy nie dać 5 za całokształt, ale uznałem, że będzie mi dane w życiu (mam nadzieje) jeszcze czymś lepszym i bardziej niezawodnym jechać, więc żeby był lepszy punkt odniesienia daje 4. Podsumowując był to chyba najlepszy zakup samochodu jaki kiedykolwiek był w rodzinie. Jeździł (i dalej jeździ) z nami długo - przejechaliśmy ponad 250k km. Nigdy nas nie zawiógł, zawsze prezentując się wzorową kulturą pracy. Bardzo dobrze...
~sl
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Auto zaspokoiło moje potrzeby i nie zamierzam szybko z niego rezygnować. To dobre auto dla ludzi, którzy nie lubią inwestować w auto. Kupujesz i sprawdzasz paski/olej - na tym koniec wydatków.
~Pan Koala
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Auto ma 7 lat. Avensisa kupiłem generalnie przez przypadek, znajomy mechanik mi go polecił. Planowałem kupić coś mniejszego - początkowo nie byłem do końca przekonany dopóki, dopóty nie zrobiłem wakacyjnej trasy do Czech i z powrotem - w trasie auto rewelka!
~Mateusz
Sedan 2.0 D-4D 110KM 81kW
Kultura pracy jak na diesla bardzo dobra. Pracuje cicho i miękko. Po rozgrzaniu, w kabinie ciężko poznać że to diesel. (Silnik)
~pabloron
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Jest dobrze. Niestety nie jest to auto doskonałe. Niska jakość wykończenia (skrzypiące elementy) stosunkowo wysokie koszty części (dwumas!). Z drugiej jednak strony ogromny komfort i przyjemność z jazdy niwelują te niedogodności. Auto duże i praktyczne, doskonałe na dłuższe trasy, a i w mieście radzi sobie przednio.