Lista ocen Toyota Avensis II (429) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 404 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Saszel
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Skrzynia działa prawdłowo, jest precyzyjna, lecz ciężko wbić wsteczny (sam miałem problem w trakcie ćwiczeń), podobno niektóre japońce tak mają. Co ciekawe ma ona 5 przełożeń do przodu, mimo że autocentrum pokazuje jedynie opcję 6 biegową, a jest ona seryjna, ponieważ auto jest z polskiego salonu i ma dokumentację.
~sledzios2@gmail.com
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
dobra. bardzo brakuje 6 biegu. nie jest tak precyzyjna jak w każdej corolli lub w t27. polecam wymianę płynu w wysprzęgliku tj. hamulcowy ten sam zbiorniczek i w skrzyni biegów. czasami nie wchodzi wsteczny trzeba wcisnąć sprzęgło nawet ze dwa razy. pierwszy pieg wchodzi niepewnie. plusem jest ze na 5 nawet przy 20 będzie jechał.
~Tomasz
Kombi 2.0 D-4D 126KM 93kW
Manual ma typowo "rodzinne", dłuższe przełożenia. Dla kogoś, kto nie wymaga od auta świetnych osiągów, a szuka auta do częściej statecznej, dostojnej, czasem dynamicznej jazdy taki Avensis będzie doskonałym wyborem. Fakt, że jedynka wchodzi nieco toporniej od pozostałych biegów, ale i tak całościowo działa bardzo płynnie.
~Pata Dujaty
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Długie przełożenia. Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie. Na minus tylko długi lewarek który w niczym nie przeszkadza jednak wyjątkowo niedobrze wygląda. Dość archaiczny jak na dzisiejsze czasy układ. Na trzecim biegu można tym autem pojechać 160 km/h. Przy 250 tys gałka zaczyna się poddawać (przetarta skóra)
~Ezoy
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Skrzynia biegów to mój największy zawód w tym aucie, kupiłem z lekka padniętą skrzynią ,ale w bardzo krótkim czasie zmarł synchronizator 2 i 3 biegu. Jeśli chodzi o same długości przełożeń jak na 5 biegowa skrzynie nie jest źle, przy prędkości 140kmh prędkość obrotowa to około 3700-3800obr/min.
~voojti
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Skrzynia miękka, niezbyt precyzyjna, nie nadaje się do "sportowej zmiany biegów", idealna dla spokojnego kierowcy. Przełożenia dobrane poprawnie, auto zachowuje dynamikę w pełnym zakresie obrotów i prędkości. Jedynka możliwa do wrzucenia jeszcze w trakcie dojeżdżania (pon. 20 km/h).
~hrabia Jakubczyk
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Precyzyjna, każdy bieg ma swoje ściśle określone miejsce i gałka wskakuje tam jak w masło. Może trochę oporniej idzie ze wstecznym, trzeba go czasami zmusić do wejścia. Niewiele to jednak przeszkadza. Gałka praktycznie nie ma luzów. Elastyczność ogromna, czasami przełączam z 3 bezpośrednio na 5 bieg.
~Kierująca od 30 lat
Sedan 1.6 VVT-i 110KM 81kW
Po przebiegu 105tys. km słychać przy dodawaniu gazu i ujmowaniu wyraźne metaliczne dźwięki. Nie ma ich po przełączeniu dźwigni biegów na luz. Niestety Panowie z serwisu nie widzą w tym nic niepokojącego, a ja się boję, że coś się rozsypie, wbrew zapewnieniom że Toyota to taka niezawodna marka.
~Luk 2022r
Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW
Za skrzynie dam 3 gwiazdki a tylko dla tego, że już kupiłem ze zgrzytającym trzecim biegiem( oczywiście to w niczym nie przeszkadzało i przy delikatnym użytkowaniu zmiany biegów skrzynia chodziła dobrze, szybko), skrzynie wymieniłem ale myślę, że i tak normalnie dałbym max 4 gwiazdki
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis II
8,3
9,8
~Mario
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Mam skrzynię automatyczną. Dość już leciwa konstrukcja Toyoty, 4 biegi. Skrzynia jest ponadprzeciętnie trwała, bardzo płynnie zmienia przełożenia, kick down daje kopa pozwalającego szybko wyprzedzić tira. Duża wygoda w korkach, na trasie w połączeniu z tempomatem to już bajka.