Lista ocen Toyota Avensis II (494) - Silnik

Na liście zabraknie 339 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gajer@rembertow.net
Sedan 2.0 D-4D 126KM 93kW
2.0 D4D 126KM i 300Nm w zupełności wystarcza. Bardzo elastyczny. Świetnie ciągnie już z najniższych obrotów, więc nie trzeba specjalnie machać drążkiem biegów. Jak narazie zero problemów. Po mieście spala 7L ON. W 2007 roku silnik 2.0 D4D przeszedł modernizację: podniesiono w nim moc z 116KM na 126KM i zlikwidowano problem z dwumasowym kołem zamachowym z którym były spore problemy w modelach 2.0 D4D z poprzednich lat produkcji.
~KS
Hatchback 2.0 D-4D 126KM 93kW
Kultura pracy jak to w dieslu, klekocze, szczególnie jak jest zimny. Turbo dziura zauważalna, przyspiesza od 2000 obrotów, przy niższych obrotach słabo ciągnie. Ale w zakresie 2000-3000 ma przyzwoite przyspieszenie, na krajowe trasy wystarcza. Jazda z tym silnikiem jest najlepsza przy obrotach 2000-2800, jest wtedy cichy i dynamiczny. Duszy sportowca to oczywiście ten silnik nie ma.
~misiek3691
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Silnik bardzo elestyczny, ciągnie jak głupi. Jest bardzo cichy jak na diesla. Ma inną charakterystykę pracy niż silniki VW, D4D ciągnie równomiernie przez cały zakres obrotów. Napewno są lepsze silniki, wczesniej też miałem toyotę z silnikiem D4D 116km, i z tymi silnikami kompletnie nic się nie dzieję zero ingerencji mechaników, tylko wymiana płynów i oleju co 15000 km. Polecam szczególnie odmianę 150 KM.
~Przem
Hatchback 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Silnik 2.0 ma wtrysk bezpośredni więc przy jeździe na krótkich dystansach i niskich obrotach powoduje że szybko zbiera się nagar na zaworach co wiąże się z falowaniem obrotów na jałowym, jednak u mnie nie jest to bardzo zauważalne już coś zaczyna się dziać, bo średnio dwa razy w roku zapala się check, zazwyczaj sam gaśnie po kilku dniach. Po za tym niezawodny.
~robert
Kombi 2.0 D-4D 126KM 93kW
UPG i pęknięty blok ,leci wszystko jak zostało wyprodukowane, nawet jak naprawa była na gwarancji w ASO ,8 lat i 180 tys przebiegu to i tak się powtórzy.Koszt wielkość ceny auta wymiana na używkę silnika 5 tys. i gwarancja do bramy. Te silniki są nieźle pomyślane spalanie kultura pracy zakres mocy ale wszystko rozwala się o pękające ,korodujące aluminium .
~Altin
Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW
Z jednej strony mocy może komuś brakować. Z drugiej strony do normalnej jazdy i w razie potrzeby wyprzedzania w zupełności wystarczy. Konstrukcja prosta (bez pompowtrysków itp.), trwała i ekonomiczna. Silnik pracuje tak, że serwisanci z serwisów pogwarancyjnych Toyoty twierdzą ,że nie potrzeba dwumasy. Niestety turbinę co jakiś czas trzeba zregenerować i to jedyny minus.
~Dariusz
Sedan 2.0 D-4D 126KM 93kW
Bardzo oszczędny i dynamiczny silnik jak na swoje 126km i 300nm momentu obrotowego , zarówno w trasie jak i w mieście doskonale sobie radzi z masą pojazdu. Są opinie że ten model też ma problemy z blokiem silnika (silnik2.2 - korozja) które ujawniają się przy 180tyś km, ale to są chyba sporadyczne przypadki. Nie bierze oleju - silnik w doskonałej kondycji mimo przebiegu
~bieniek
Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW
Tu jest dobrze. Spalanie jak na gabaryty tego auta jest super. Średnio 6,2-6,4. Może być mniej może być więcej zależy od stylu jazdy i trasy. To co podałem to cykl mieszany. Jedyne do czego można się przyczepić to odpalanie auta jak w toyotach. Trzeba przekręcić rozrusznikiem ze 3 obroty silnika zanim zaskoczy. Po prostu toyoty tak mają bynajmniej tej generacji w dieslu.
~avensis
Kombi 2.2 D-4D 177KM 130kW
bardzo dobre przyśpieszenie,wciska w siedzenia,silnik cichy i bardzo dynamiczny,zrywna, 400nm robi swoje,zbiera się od niskich obrotów
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis II
8,3
9,8
~f60
Sedan 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Do tej pory miałem auta o pojemności 1,6 i 1,8 litra. To mój pierwszy 2 litrowiec i jestem trochę rozczarowany. Nie widzę specjalnej różnicy w przyśpieszeniu pomiędzy moją starą Avensis I z silnikiem 1.8 (110 km) a tą z silnikiem 2.0 (147 km). Poza tym ta dziwna kultura pracy silnika. Dopiero powyżej 3 tyś. obrotów zaczyna się coś dziać, brakuje mi płynności w przyśpieszaniu.