Lista ocen Toyota Avensis II (421) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 412 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Hatchback 2.0 D-4D 116KM 85kW
To najsłabszy punkt tego samochodu. Absolutnie nie trzyma się drogi. Momentami mnie przeraża. Ja mam kombi i potrafi zarzucić tyłem. Cały się przechyla. Takie wozidełko typowe dla mistrzów postej drogi. Wcześniej miałem MONDEO i tam było rewelacyjnia
~Darecki z Warszawy
Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW
Na polskich drogach niezle tlumi na nierównosciach. Nie nadaje sie do szybkiej i dynamicznej jazdy. Mialem Mazde 6 i zawieszenie bylo nieco sztywniejsze. Z Ave w Kombi nie polecam wchodzic zbyt szybko w zakrety, bo buja jak na statku.
~Yolo
Hatchback 2.0 D-4D 116KM 85kW
Przesiadłem się po avensis na auto o doskonały zawieszeniu. Teraz dopiero widzę jak kiepsko trzyma się auto drogi. Trzeba przyznać jednak że nastawy są w miarę komfortowe. powoduje to ze powyżej 160 km auto robi się niespokojne i źle się prowadzi.
~właściciel ave
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Bardzo cichy i stabilny zwłaszcza na naszych dziurawych i pełnych kolein drogach. Pokonywanie zakrętów bardzo pewne, elektronika stabilizacji toru jazdy działa bardzo sprawnie i przywołuje niesfornego kierowcę do porządku - i tak ma być.
~toyociarz z warszawy
Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Zawieszenie pewne, dobre trzymanie na zakrętach, ciche. Niestety kolumna kierownicy elektryczna wymieniona ale dopiero przy przebiegu prawie 20 tys km bo zaczęłą hałasować - nowa jak dotychczas idealna pracuje cicho i jakby pewniej niż ta stara klekocząca.
~schodekrow
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jestem bardzo zadowolony z prowadzenia tego samochodu, czułem się w nim pewnie. Jazdę po naszych dziurawych drogach zawieszenie znosiło wzorowo. Przez 3 lata jeżdżenia tym autkiem wymieniłem tylko poduszki pod łącznikami.
~Marcinstan
Sedan 2.4 i 16V D-4 163KM 120kW
i tu zaskoczenie pewnie przewidywalnie nie buja na zakrętach toyota po prostu jedzie tam gdzie chce koszmarem jest natomiast promień skrętu zbyt duży żeby zaparkować na ciasnym parkingu przed blokiem trzeba się troszkę nakręcić ...
~Jakub
Sedan 2.2 D-4D 177KM 130kW
uklad spisuje sie dobrze polecam dla ludzi lubiacy ktorzy cenia auto za swoja precyzje . u mnie pojawil sie maly wyciek myslalem ze bd trzeba kupic now maglownice ale wiadomo spocilo sie i dalej nic wiecej sie nie dzialo
~zetorgur
Kombi 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Szczęśliwie trafiłem na zadbany model kupiony od Niemca (takiego prawdziwego, nie ruska ani turasa). Na przeglądzie w Polsce mechanik ocenił, że układ jezdny jest \"prawie jak nowy\". Nie wiem jednak czy było coś z nim robione.
~warmiak
Sedan 2.0 VVT-i 147KM 108kW
Bez żadnych problemów, przeniesienie napędu i zawieszenie bez usterek. Wymieniałem jedynie amortyzator z przodu przy 90 tyś, po wjechaniu w dziurę w drodze. Wymienione klocki przód ( po 70 tyś.) i tył ( po 80 tyś.)