Lista ocen Toyota Avensis II Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 (59) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~damiano_z
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Oceniam bardzo wysoko, jeżeli podróżujemy po zwykłych drogach. Zawieszenie zestrojone jest bardzo komfortowo, miękko i cicho przechodzi przez wszelkie nierówności. Pomimo tego auto trudno wyprowadzić z toru jazdy, nawet przy dynamicznym pokonywaniu zakrętów, w awaryjnej sytuacji, która zdarzyła mi się raz podczas przejeżdżania przez wąskie rondo z prędkością ok 80km/h, system kontroli trakcji wyśmienicie wprowadza auto spowrotem na właściwy...
~Sebaq
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Auto ma sztywną karoserię i komfortowo dobrane zawieszenie. Moim zdaniem jest bardzo dobrze. Jeżdżę autem spokojnie więc mi to odpowiada, gdyż komfort podróżowania po naszych drogach jest wysoki. Zawieszenie jest również ciche. Jedyny minus to zbyt silne wspomaganie przy dużych prędkościach rzędu 140km/h. Trochę myszkuje wtedy ale tylko na naszych autostradach...za granicą jakoś jedzie prościej a powyżej 150 się uspokaja. Ostatecznie lepiej...
~axl79
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Zawieszenie zestrojeone jest bardzo komfortowo, mmm może aż za bardzo. Mnie to odpowiada ale moze nie wszystkim.Przy większych prędkościach na zakręcie czuć jak by tył uciekał.Ale jak już zaznaczyłem auto służy do przemieszczania się z punktu A do B spokojnie i bez stresu. Puki co nic nie stuka nic nie puka w nim i mam nadzieje że tak jeszcze zostanie.
~Rafal
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
To chyba jest największa zaleta. Już się przyzwyczaiłem do bujania przy wyższych prędkościach. Poprzednie jeździłem Fordem i mam już dosyć twardych zawieszeń na naszych dziurawych drogach. Kolega jeździ nowym Accordem - jest super przez pierwsze parę km potem męczy - czuć w kręgosłupie każdą dziurkę, nie u nas!!!
~Szymon.M.
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Samochód zdecydowanie nastawiony na komfort a nie sportową jazdę. Układ kierowniczy jest precyzyjny i po przejechaniu kilku tyś. km, auto naprawdę daje się dobrze wyczuć i wtedy można sobie pozwolić na nieco więcej w zakrętach niż przy początkowym poznaniu samochodu.
~$$ M.H $$
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Zawieszenie pracuje cicho i bez problemu, samochód trzyma się na zakrętach, drobne nierówności wybiera bez żadnych stuków i innych dziwnych odgłosów. jedyna usterka jaką zaobserwowałem ostatnio to uszkodzenie gumek stabilizatora tylnej osi ale to ponoć grosze :-)
~Jacek
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Nie tak twardy, jak w niemieckich kozach, nie tak miekki, jak amerykański. W sam raz na nasze drogi, dobrze tłumi nierówności. Mankament - w Avensis I amortyzatory nie do zdarcia, w II pod koniec gwarancji po 60 tys. już jeden trzeba było wymienić. Inaczej znów byłaby ocena na 5.
~Tomasz
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
I tutaj jest minus calego auta, tak jak wszystko mogłoby być to układ jezdny jest za mieki, zbyt wrażliwy na boczne wiatry, zły do dużych prędkości. Modele po face liftingu albo modele z 2007 roku mają być lepsze ale nie sprawdzałem tego.
~schodekrow
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jestem bardzo zadowolony z prowadzenia tego samochodu, czułem się w nim pewnie. Jazdę po naszych dziurawych drogach zawieszenie znosiło wzorowo. Przez 3 lata jeżdżenia tym autkiem wymieniłem tylko poduszki pod łącznikami.
~KAG
Sedan 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Jak dla mnie idealny, jedzie jakby był na szynach, kolumna kierownicy też /chyba jest to już wersja zmodernizowana/, elektryczne wspomaganie moim zdaniem idealne zapewnia b. dobre czucie kierownicy - oby tak dalej.
Toyota Avensis II Sedan