Lista ocen Toyota Avensis III (239) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 176 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~roberto
Sedan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
głośno prac. silnik a może nie jest dobrze wyciszony i największy mankament powyżej 100km/h świszcze coś w drzwiach - serwis nie daje rady nie jest w stanie wyszukać problemu jak to kierownik serwisu TOYOTA w łodzi ul.brzezińska powiedział "...pana auto jest po prostu głośniejsze niż inne avensisy..."
~Przemek
Wagon Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Silnik słychać przy dynamicznym przyspieszaniu, ale myślę, że po części jest to efekt kontrastu, gdyż przy spokojnej jeździe słychać tylko opony. Do 140 km/h jest bardzo przyjemnie. Przy większych prędkościach wyraźnie słychać szum opon, powietrza i silnika. Można spokojnie rozmawiać.
~dr.A
Wagon 2.2 D-CAT 177KM 130kW
- do 110km/h przyjemnie jesli jedziemy po \"perfekcyjnym asfalcie\", na typowej polskiej drodze stuki i trzaski gorsze niz w starej corolli, focusie, nie wspominajac o mondeo czy passacie... powyzej 130km/h juz glosno - denerwuje mnie skrzypienie tapicerki przy slupkach bocznych z przodu obie strony
~Piotr
Wagon Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW
Do 130 km/h można śmiało rozmawiać z pasażerami w drugim rzędzie bez konieczności krzyczenia. Przy 160km/h trzeba już podnieść głos ale wciąż jest znośnie. Powyżej tej prędkości robi się już nieprzyjemnie, chociaż to zależy zapewne również od posiadanych opon.
~Michał
Wagon 2.2 D-CAT 177KM 130kW
Jest dobrze w normalnym ruchu miejskim i na trasie poza autostradą, ale przy prędkości 140km i wyższej bardzo mocno świszczy. Niby we wszystkich autach tej klasy tak jest, a tylko w markach luksusowych jest lepiej. Spodziewałem się lepszego wyciszenia na autostradzie
~wojtmacz
Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW
No i tutaj to jest ten bodziec dlaczego te auto wybrałem (oprócz łańcuszka w rozrządzie). Jadę 1000 km wysiadam i nie jestem zmęczony - bez bólu głowy. Co niestety w poprzednich autam dosyć dokuczliwe odczuwałem. Cicho jest tak, że z własnymi myślami rozmawiam
~Marcin
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wszystko jest dobrze do 100kmh. Potem szum powietrza wokół przednich słupków staje się uciążliwy. W Yarisie mógłbym na to machnąć ręką ale to ma być samochód do długich podróży, więc taka sytuacja jest żenująca. Do tego trzeszczące plastiki...
~fafik
Wagon 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Nie jest poziom samochodów PREMIUM, ale absolutnie nie można narzekać. Silnik słychać tylko przy dynamicznym przyspieszaniu przy redukcji biegów. Przy jeździe autostradowej na tempomacie nawet 140-150 km/h , silnika prawie nie słychać.
~Halyna
Sedan Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW
Mogło by być lepiej. W szczególności kiedy jedziemy z większymi prędkościami (autostrada) lub mamy dynamicznie przyspieszyć męcząc tego woła pod maską do większych prędkości obrotowych możemy zapomnieć o delektowaniu się ciszą w aucie.

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~karus
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wydaje mi się że powinno być lepiej w tej klasie samochodu. Mam wersję poliftową która ma podobno poprawione wyciszenie ale i tak jest przeciętnie. Przy 140 km/h zaczyna być słychać świsty powietrza. Nie ma tragedii ale myślę, że powinno być lepiej.