Lista ocen Toyota Celica VII (65) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Caca
Coupe 1.8 VVTL - i Sport 192KM 141kW
Cóż auto sportowe ma być lekkie i głośne, w celice tak jest. W tym aucie nie znajdziemy żadnych wygłuszeń żadnych pianek czy mat wygłuszających, może dosłownie minimum:) Ale dźwięk silnika to symfonia. Aha jadąc na autostradzie do 160 170 jest fajnie, powyżej 200 gdy sie lift włącza radio trzeba zgłośnić i głośniej mówić, krzyczec do pasażera :) Aha nie ma tutaj oceny sprzętu car audio, ja mam wersje z 8 głośnikami i jest naprawde...
~pawell24
Coupe 1.8 16V VT-i 143KM 105kW
Wyciszenie jest kompletnie beznadziejne. Najgorsze jakie można sobie wyobrazić, jadąc autostradą możecie wyłączyć radio bo nic nie słychać, mówię całkowicie poważnie. Radio słychać do 120 normalnie do 140 słychać, że coś tam dudni ale nie da się już rozpoznać utworu a powyżej 160 nie słychać już radia w ogóle. Jeżdżę również sportowym motocyklem po przelocie z predkościami dochodzącymi do 300km/h jestem tak samo ogłuszony jak po jeździe...
~toyociarz
Coupe 1.8 VVTL - i Sport 192KM 141kW
Wyciszenie w zasadzie w tym aucie nie istnieje - jest to na pewno plus gdy akurat zechcemy ją przegonić do tych 8 tysięcy obrotów, jak na 4-cylindrowy silnik wrażenia dźwiękowe są naprawdę przyjemne. Gorzej kiedy jedziemy w trasę - wtedy nawet jadąc prędkością autostradową silnik daje się już we znaki, powietrze również. Im szybciej tym gorzej, często przypominamy sobie również, że szyby są bezramkowe i słychać lekkie świsty powietrza...
~mike_j@op.pl
Coupe 1.8 VVTL - i Sport 192KM 141kW
Wyciszenie nie jest najlepsze, ale w samochodzie sportowym nie to jest najważniejsze. Silnik powyżej 6000obr/min pięknie brzmi, chociaż natężenie dźwięku nie pozwala na swobodną konwersację. Zresztą, gdy wskazówka obrotomierza zacznie gwałtownie piąć się ku 8200 obr/min każdy nowy pasażer raczej będzie szukał uchwytu na drzwiach niż tematu do rozmów. W trasie hałas może przeszkadzać, ale szybko się do niego można przyzwyczaić.
~Paweł
Coupe 1.8 16V VT-i 143KM 105kW
hehe... i to jest to co mnie najbardziej denerwuje. Przepraszam bardzo a jakie wyciszenie? Głośno !!! Minus minus minus wielki!!! W trasie zawsze muszę podgłaśniać radio, że się nie denerwować tym szumem. (choć nie jestem typem - zimny łokieć, muza na full) Ten hałas podczas jazdy jest ciężki do zniesienia. Mogli się bardziej postarać.
~Ewelina
Coupe 1.8 16V VT-i 143KM 105kW
No i tu jedyny problem, który też da się rozwiązać. Jest dosyć głośno ale nie od pracy silnika ale od hałasu z zewnątrz i plastików ocierających się o siebie, gdyż wszystko jest na okrągłych zatrzaskach które skrzypią. U mnie gąbka rozwiązała ten problem a zatrzaski wymieniłam na nowe a jak teraz wzmacniacz pięknie gra :)
~Jester from hell
Coupe 1.8 16V VT-i 143KM 105kW
Tragedia, powyżej 100 km/h nie daje sie rozwiać. Słychać każdy kamyczek, wyciszenie wnętrza jest praktycznie zerowe, czasem ciężko odróżnić stuki na zewnątrz od czego w bagażniku. Bagażnik wyłożony plastikami, cały czas coś trzeszczy na naszych dziurach.
~tuba
Coupe 1.8 VVTL - i Sport 192KM 141kW
Ocena byłaby niższa gdybym szukał komfort. Po paru miesiącach przyzwyczaiłem się do hałasu - najlepszy po 6 k RPM Przy szybkiej jeździe w zimę świszczy przez uszczelkę od okna. Na dziurach z tyłu coś hałasuje - też zimą.
~mirage1986
Coupe 1.8 VVTL - i Sport 192KM 141kW
to auto nie ma być wyciszone, ma dawać znać że ciśniesz pedał gazu, ona ma krzyczeć że chce więcej, to albo sie kocha albo tego nienawidzi, szukającym ciszy powyżej 4-5tys. obrotów proponuje diesla :)
~michal81@op.pl
Coupe 1.8 VVTL - i Sport 192KM 141kW
Jest głośno zwłaszcza przy 5 - 6 tyś obr. Czuje się kontakt z podłożem i rasowy dźwięk silnika ale taka jest specyfika sportowego auta. Jak komuś to przeszkadza to powinien jeździc limuzyną.