Lista ocen Toyota Verso (68) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemkos
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Cieszę się że wybrałem CVT. Chociaż samochód wydaje się nieco ospały, to jednak w codziennym użytkowaniu wystarczający, i raczej nie chce się wychodzić poza tryb eco na wyświetlaczu - jest tak ustawiony żeby nie spalić zbyt dużo. Czasami zachowuje się trochę dziwnie, i przy pełnym obciążeniu podróż w górach wymaga nieraz włączania trybu Sport. W trybie sport dobrze daje radę z wyprzedzaniem i w górach.
~sielim
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
CVT - gładka jazda, inteligentna - w miarę możliwości utrzymuje niskie obroty, dzięki czemu przy prędkościach miejskich wykorzystuje dużą sporą moc silnika i trzyma na niskich obrotach minimalizując spalanie. "Wyczuwa intencje" i np. włącza hamowanie silnikiem jak hamujemy z górki - tu byłem mile zaskoczony :) Poprzednio miałem nissana z automatem hydraulicznym i takich rzeczy tam nie było ;)
~Buczo
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Doskonale dopracowana. Biegi wchodzą wręcz na tzw. \"dotyk\".Drążek jest zawsze pod ręką i jednocześnie nie przeszkadza.Sprzęgło o średnim skoku powoduje, że łatwo się do niego przyzwyczaić przesiadając się z innego auta.Przydatne rozwiązanie wrzucania wstecznego biegu(podnoszony ręcznie na drążku kołnierz)-brak pomyłek przy wrzucaniu, szczególnie dla roztargnionych i śpieszących się.
~Qirol
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
6 bieg pozwala oszczędzać paliwo, ale krótkie przełożenia 1-3 męczą w mieście. Z drugiej strony są bardzo elastyczne przez co na 3 można pokonać większą cześć trasy. Sprzęgło słabo, albo za dużo gazu albo za mało - ciężko wyczuć albo za bardzo przyzwyczaiłem się do dwumasy. Biegi nie haczą, chociaż czasami ze wstecznym jest problem. Polecam jednak dopłacić za automat.
~Novina
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Szału nie robi, na pewno są bardziej sprawne produkty, jednak wygrywa trwaloscią. Nie szarpie, ale wyprzedzanie nie jest tak sprawne jakby na to pozwalał silnik, lepiej przy wyprzedzaniu przejść na ręczną zmianę manetkami przy kierownicy. Przycisk sport służy tylko wiekszemu zużyciu paliwa, nie odnotowujé większych efektów
~Maestro
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Praca skrzyni biegów jest w mojej ocenie jedną z najmocniejszych stron tego samochodu. Przed zakupem testowałem kilka samochodów: Mitsubishi ASX, Nissan Qashqai, Mazda 3, Mitsubishi Lancer, Renault Scenic. Z wyżej wymienionych zdecydowanie wygrywa Toyota oraz Mazda. Najsłabiej w mojej ocenie wypad Nissan Qashqa.
~Łukasz
Minivan 2.2 D-CAT 150KM 110kW
Po 150 000 podczas zmiany z 5 na 6 pojawiły się szarpnięcia - pomogła wymiana oleju w skrzyni biegów (producent nie przewiduje wymiany!). Ale koszt powala - 3 500 zł w serwisie Toyoty. Poza tym - zmiany szybkie i płynne. Niepotrzebny ręczny tryb zmiany biegów, tryb sport i łopatki za kierownicą.
~Darfi
Minivan 2.0 D-4D 126KM 93kW
Bardzo dobrze zestrojna. Pierwsze czery biegi krutkie, 5 długa (w przedziale od 60 do 120km/h można się elestycznie poruszać bez zmiany biegu), 6-stkę można załączyć przy 90 i do 200km/h pociągnąć. Jedynie co przeszkadza do hacząca dwójka (serwis stwierdził, że 6-biegowa skrzynia tak ma:()
~LafarM
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo przyjemnie, że jest 6 biegów. Szkoda, że Mitsubishi Outlander 2.4 nie ma takiej skrzyni bo obniżyłoby się spalanie. Przy pierwszych kilometrach miałem wrażenie, że podczas zmiany biegów pojawiało się haczenie. Po przejechaniu pierwszych 400 km nie widzę już tego problemu.
~Łukasz
Minivan 2.2 D-CAT 150KM 110kW
Automat. I to b. dobry - zmiana biegów bez szarpnięć. Jest też tryb sport oraz manual (z łopatkami przy kierownicy). Ale prawdę mówiąc nie wiem po co - automat służy do uproszczenia obsługi a nie testowania przełączników.