Lista ocen Toyota Yaris I 1.3 i 16V 86KM 63kW 1999-2005 (76) - Ergonomia

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mattbe
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Tutaj zaczyna się tragedia... poprawna pozycja za kierownicą? Zapomnij. Mam 180cm wzrostu i nie jestem w stanie sie nawet zblizyć do poprawnej pozycji o wygodnej juz nie wspominając, siedząć poprawnie uderzam kolanami o kierownice i jej kolumne a siedziec wygodnie też sie nie da bo regulacja pochylenia oparcia nie jest na pokretło tylko na dzwignie i niestety dzwignia nie ma pozycji optymalnej jest tylko siedzenie prosto jak deska albo jak na...
~Łukasz W.Winiacz | winiacz1@tlen.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Yaris był chyba niegdyś autem o największej ilości schowków w swojej klasie. Jest ich naprawdę mnóstwo! Ułożenie wszystkich przycisków, paneli sterowania itd. w jak najlepszym porządku więc zasłużona ocena to 5:) Oczywiście jest jedno ale...nie można idealnie ustawić pozycji za kierownicą gdyż: regulacja kierownicy możliwa jest tylko w jednej płaszczyżnie (góra/dół), natomiast regulacja pochylenia oparcia jak to u japończyków bywa jest ząbkowa...
~robin_van_persie@wp.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Jak na tak małe gabaryty ja jestem przemiło zaskoczony. Miejsca jest wbrew pozoru dużo. Skłądanie tylnej kanapy z pozycji bagażniku bardzo wygodne. Jest róweniż możliwe, przesuniecie całej kanapy o 10 cm do przodu, kosztem miejsca z tyłu, ale mamy większy bagażnik. Z przodu również sporo miejscca. Troszkę brakuje mi miejsca na nogi, szczególnie od strony drzwi. Ale do tych wymiarów auta, wręcz znakomicie.
~techmen11@wp.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Dla jednej osoby idealnie, dla dwóch dobrze. Jechałem w 3 os. tym autem do Zakopanego latem i zimą, rajd na Ukrainę tam i z powrotem (w dwa dni jazdy 1700 km) również w 3os. Polskę przejechałem na jednym postoju - przeżyłem. Przy dalekich trasach wersja 3d wymaga opanowania sztuki skrajnego jednoczesnego prowadzenia auta i masażu własnych pleców.
~stirrer
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Umieszczenie przycisku zmian odczytu komputera pokladowego jest jakas pomylka - zmusza kierowce do pochylania sie do przodu co moze byc niebezpieczne podczas prowadzenia pojazdu. Nawet na postoju jest to niewygodne. Rozwiazanie problemu: wozic podrecznego pasazera :). Schowki to duzy plus - wszystko pod reka.
~mamile
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
To prosty pojazd. Wszystko jest na swoim miejscu - za dużo tego nie ma. Śmieszna sprawa, ale osłona przeciwsłoneczna pasażera przy opuszczaniu zahacza o moje ustawienie lusterka. Licznik na środku ma zaletę - mogę sobie dowolnie ustawić kierownicę a i tak widzę cały licznik! To dobry pomysł.
~tadeus; tolczak@orange.ichtj.waw.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Fotele wygodne ale nie trzymają zbyt dobrze na zakrętach, bardzo dobrym pomysłem jest przesuwana tylna kanapa co przy nie zbyt dużym bagażniku ma swoje znaczenie. Zdecydowanym minusem jest brak oświetlenia bagażnika, co przy marce o takiej renomie jest niezrozumiałe i irytujące.
~www.toyotac.prv.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
bardzo niewygodne fotele, nie trzymają na zakrętach, do tego dochodzi fatalny mechanizm składania foteli przednich (3D), i trochę nieczytelny wyświetlacz zwłaszcza jeśli chodzi o obroty silnika, reszta zdecydowanie w porządku, najlepszym patentem jest przesuwana tylna kanapa
~Goliathus
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Całe mnóstwo schowków. Jak dla mnie spory plus. Wszystko rozstawione jest całkiem intuicyjnie, choć nie doskonale. Całość sprawia wrażenie całkiem fajne. Niektórym może przeszkadzać fakt, że licznik mamy na środku, ale mi to nie przeszkadza.
~Barthos_SD
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Za ergonomię należy się zdecydowanie 5. Duża ilość praktycznych schowków, dogodne ich rozmieszczenie, "przesuwna" tylna kanapa... To wszystko sprawia, że to de facto malutkie autko ma przestrzeń wykorzystaną do granic możliwości.