Lista ocen Volkswagen Caravelle T4 Transporter (139) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 162 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piasek
Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW
W zależności od stylu jazdy i ładunku jaki dźwiga potrafi spalać od 5,7 (jadąc do stówki pusto) do 8,5-9 litrów z ponad tonowym ładunkiem, zimą itp... Jedyny mankament to wiatr: wysokie czoło samochodu sprawia że jazda pod wiatr okupiona jest sporym spalaniem dochodzącym do 8,5 litra na 100 (puste auto i spokojna jazda). Kilka razy zaliczył spore trasy w Europę zachodnią. Do Francji pusty, z powrotem 1400kg ładunku. Średnie spalanie 6,6L na...
~Paweł
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
W naszym przypadku równe zero gdyż tak jak wyżej pisałem oleju nie wymieniamy a jak dolewka to mineralny Orlen 50zł/5l filtr paliwa jak zgaśnie to się wymieni opony wielosezonówki paliwo eko diesel z Orlenu. Części tanie bo to VW. I nic się nie psuje bo nie ma co się zepsuć. Nawet chłodnica ma 20lat i nie cieknie a płyn chłodniczy rudy zamiast niebieski.Rozrząd zmieniany średnio co 8lat. O spalaniu nie mam pojęcia po prostu lejemy do pełna i...
~Piotr
Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW
W trasie 6 l/100 km, miasto max. 8 l/100 km, cykl mieszany 7 l/100 km. Przy bardzo ekonomicznej jeździe można zejśc poniżej 6 l. Części tanie, samochód prosty w naprawie, niestety nie każdy mechanik chce naprawiać poważniejsze sprawy (np. wymiana rozrządu lub sprzęgła) ze względu na trudny dostep do niektórych częsci). Serwis olejowy + filtry ok. 300 złotych, komplet świec żarowych 400 złotych, , wymiana paska klinowego + napinacze 250 złotych.
~dakkkkk
Transporter 2.5 TDI 88KM 65kW
Kolejna zaleta. Nie ładuje dużo, większość na pusto auto w mieście pali mi ok 7-8 w zalezności jak się przyciśnie można spokojnie 7 i można 8 na trasie schodzi poniżej 7 oczywiście jak nie szalejemy, jak na auto takich gabarytów i niezapominając o pojemności 2,5 wynik jest bardzo dobry. Byle jakie osobówki palą tyle samo i dużo więcej. Części ogólnie tanie co do dostępności jest wszystko.
~j23
Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW
Średnie zużycie ON to 7,5 l/100km, mimo że jeżdżę agresywnie i b. szybko. Za klocki-komplet Textar(orginalne) zapłaciłem 430zł. Wymieniłem je pierwszy raz przy 130tys. przebiegu. Rozrząd wymieniłem przy 100 tys. - koszt całkowity 1100zł. Amortyzatory Sachs 700zł(komplet) zmieniłem przy 80 tys. bo orginalne miały złą charakterystykę.
~Van_der_Caravelle
Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW
Większość części eksploatacyjnych w bardzo przyzwoitych cenach. Robocizna już dosyć kosztowna (wymiana sprzęgła z dwumasą, to sporo czasu, brak zamienników wtryskiwaczy, zawieszenie niestandardowe) - mnie niedotyczy bo sam grzebię przyautach. Generalnie dopóki nie ma poważnych napraw koszty bardzo akceptowalne
~Kuba
Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW
Mam dość ciężką nogę i pali mi ok 7,8- 8l (teraz leję Shell, albo te lepsze wersje paliwa na BP, czy Orlenie. Na normalnych na BP i Orlen palił ok 0,2-0,3l więcej). Ceny napraw, części itd super. Samochód bardzo tani w utrzymaniu, bez elektroniki i innych nowinek technicznych. Wymieniam olej co 15000, ale leję pełny syntetyk
~valve
Transporter 2.4 D 75KM 55kW
Zużycie ON na poziomie przyzwoitym. Samochód jeździ w firmie, w różnych warunkach praktycznie przy max obciążeniu. Średnio zużywa ok 9/100 ON. Natomiast przeglądy. No cóż, serwis bardzo drogi, części również do tanich nie należą i jakkolwiek często się T-4 nie naprawia to jednak ceny eksplatacji są wysokie.
~P.S.
Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW
Dla mnie rewelacja. Cena zakupu wyższa niż konkurencji, ale oczywiście warto. Silnik bardzo oszczędny! Mi pali ok 7 litrów! Ceny części są śmieszne, a dostęp do nich bardzo powszechny . Mechanicy uwielbiają go naprawiać - prosta, logiczna konstrukcja. Wystarczy dbać.
~lukas
Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW
Paliwo wręcz idealnie w stosunku do osiągów i możliwości auta. Ceny części też ok, ale trzeba często je wymieniać, a to jest bardzo źle. Auto ma pracować a nie stać u mechanika.Może jechać ale bardzo denerwują stuki i niedociągnięcia. Pod tym względem ford bije vw.
Volkswagen Caravelle T4 Transporter