Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW 1992-1997 (111) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 152 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~conradozz
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Dałem piątkę w pięciostopniowej skali - nie mam w swoim Golfie klimatyzacji toteż o niej się nie wypowiadam jednak jak ustawię nawiew zimnego powietrza na prędkość "2" i uchylę szyberdach - można bez problemu podróżować po trasie nawet przy temp. 30 stopni. W korku - nikomu nie radzę :-). W zimie Golf nagrzewa się bardzo szybko - nawet chyba kilometra nie ujadę jak już zaczyna robić się gorąco :-). Podczas deszczu wiecznie zaparowane mam dwie...
~Anzel, Anzel18@wp.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Tu nie jest już tak różowo.Klimatyzacja w moim egzemplarzu jest mało wydajnia,natomiast skutecznosc odmrażania szyb jest co najwyżej przeciętna.Trzeba pamiętac o regularnej wymianie filtra kabinowego,co bardzo poprawia wentylację.Samo ogrzewanie jest wspaniałe,samochód szybko uzyskuje temperaturę roboczą i w chłodne dni cieszę się cieplutkim wnętrzem.Co do chłodzenia jest jak napisalem na wstępie,bez odsuniętych szyb jechac się nie da.
~Rage160@interia.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Zgodnie z ksiażką serwisową 2 lata temu była wymieniona nagrzewnica...Efekt ? Grzeje momentalnie.W zime mam ustawiony nadmuch na pozycji 1 z 4, i jakieś 1/3 ciepła bo inaczej robi się za gorąco :) W lato ? Nie mam klimatyzacji, za to elektryczny szyber dach...i jest bardzo przyjemnie.W upalne dni...wiadomo brak klimy - zresztą klima jest szkodliwa i kłopotliwa (płyn chłodzący,czyszczenie układu)ciesze się że jej nie mam :):)
~seneka
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Może mam małe porównanie, ale wentylacja to rewelacja, nic nie zamarza nawet przy tych ostatnich -20 stopniach. Nawiewy szybko sobie radzą z zaparowaniami, są nawiewy na nogi pasażerów z tyłu, tego nie spotkałem w kilku nowszych autach podobnej klasy. Nagrzewa się w miarę szybko, choć to już na pewno nie rewelacja. Niestety nawiewy są dość głośne, co jest przy dłuzszych podróżach mało komfortowe.
~Maciej
Hatchback 1.6 75KM 55kW
No tu akurat nie jest najlepiej tak średni bum powiedział. O ile ogrzewanie i wyntylacja dział to trudno go odparować a nagrzać w środku też ciężko jakoś ucieka to ciepło więc zimno jest w zimę. Kiepsko raczej ale ogrzewanie tylnej szyby super przynajmniej odparowuje. Szyby na korbkę trochę przeszkadzają jak jedziesz ale szyberdach w prondzie jest to po co okna lans nie? :))
~bigbig
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Przy padającym deszczu jest trochę kłopotu z parującymi szybami, w zimie jest ok. po paru minutach, przy włączonej nagrzewnicy robi się cieplutko. Pamiętać jednak trzeba o utrzymaniu w czystości ( wymianie) filtra kabinowego. Bardzo przydałaby się klima, w lecie autko bardzo szybko sie nagrzewa, przy dużych upałach nie jest zbyt komfortowo.
~yoamigo
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Wentylacja naprawde slaba jak ktos nie ma klimy, czyscilem kilka razy , wymienialem systematycznie filtry i tak zawsze mialem zaparowane szyby... jak sie wylaczy cieple ogrzewanie czuc nie zapach jakies \"przypalenizny\". Jedyny plus ze szybko robi sie cieplo w zime.
~Przemas
Hatchback 1.6 75KM 55kW
U mnie dobrze grzeje. Mój kolega, który też ma Golfa 3 marźnie - ma problemy z zatkaną nagrzewnicą. Ja mam szyberdach elektryczny, ale chyba się posuł i można go jedynie otworzyć ręcznie imbusem.
~Adam
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Co do ogrzewania nie mam zastrzeżeń. Szybko sie nagrzewa w samochodzie. W lato gorzej ponieważ nie posiadam klimatyzacji, podczas wiekszych temperatur otoczenia gorąc jest bardzo uciążliwy.
~majk i majka
Hatchback 1.6 75KM 55kW
o dziwo działa bez zarzutu, mimo że auto ma już swoje lata, to klimatyzacja od nowości nigdy nie wymieniana wciąż dmucha chłodne powietrze! w zimę robi się już ciepło po paru kilometrach
Volkswagen Golf III Hatchback