Lista ocen Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW 1991-1997 (57) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~XXbassXX
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Dobrze trzyma się drogi,po przejechaniu 80tyś km amortyzatory nie wykazują dużego zużycia i diagnosta się nawet dziwił.Lecz łożyska w kołach tylnych porażka....wymieniane kilka razy na tanie i drogie zamienniki,lecz sytuacja się powtarza bez końca:)Na szczęście kosztują 20-35zł,więc da się przeżyć ;)
~Mariusz
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Drogi trzyma się tak jak rumun zasiłku,a tak serio to fabryczny układ zawieszenia jest jak dla mnie zbyt miękki ale to da się znieść pod warunkiem że włożymy seryjne z GTI , no chyba że ma to być mały gokart to można sportowe i wtedy jak dla mnie jest idealnie
~A.Biernacki
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Wbrew temu co piszą układ wytrzymały na nasze warunki, po zakupie byla konieczna regeneracja tylnej belki (300PLN) przodu jeszcze nie robiłem, ... zaskoczyło mnie to że pękł klocek hamulcowy zużyty tylko ok 20%. Brakuje ABS (jedyna rzecz ktorej autko nie ma.... ale mniej do psucia)
~Aleksander
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Dobrze się trzyma, opony 185/14 R14 najlepsze do tego modelu, na nierównościach mógłby być bardziej miękki, ale przez to lepiej się spisuje na zakrętach. Przy ostrych zakrętach czuć nadsterowność (w zimie zaobserwowałem podsterowność ... dziwne ale oże to wina opon.
~słoniu1
Hatchback 1.8 75KM 55kW
ok, kierowniczka trochę za duża, w zaleznośc jakie koła - kormoran zimowki na cały rok R13/60/165 i trzyma się dobrze, zawiecha - tył już wyhehłane [przez ciaganie przyczep z kamieniami], z przodu git , ogólnie ok
~Ushtari
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Tutaj jest srednio z minusem, w porownaniu do nowczesnego hatchbacku jak focus II to Golf Mk3 jest slaby, polecam trzymac oryginalne olejowe amortyzatory wtedy jest przynajmniej wieksza wygoda.
~Piotrek
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Wersja 3drzwiowa, zawieszenie fabryczne, alufelgi 14\", opony 195/55/R14, i muszę stwierdzić że miałem po tym golfie już 4 samochody i żadnego tak dobrze się nie prowadziło jak właśnie golfa III.
~Maćko
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Układ jezdny nie jest tak twardy jak wersji gti ,ale za to jest dokładny zawieszenie miękkie. W porównaniu do Francuzów czuć że jest to auto niemieckie szczególnie w zakrętach.
~kezmannn1111
Hatchback 1.8 75KM 55kW
Jak na samochód mający już 17lat prowadzi się naprawdę dobrze. Przy wyższych prędkościach czuc jednak, że auto nie jest duże i trzeba mocno trzymac lejce. Hamulce zaskakująco dobre.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW
7,3
10,1
~Adam
Hatchback 1.8 75KM 55kW
jest dobry dobrze trzyma się na nie równościach jak i w zakrętach tylko te polskie drogi są za dziurawe i co jakiś czas trzeba skorzystać ze stacji diagnostycznej
Volkswagen Golf III Hatchback