Lista ocen Volkswagen Golf III Kombi (137) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 156 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kaliimea@wp.pl
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Mam dwie anteny: jedna wyciąga się cała (urwane łączenie druta z obudową), druga jest od telefonu komórkowego. Radio na obu słabo łapie. Długich fal zupełnie nic, UKF - tylko najbliższe stacje radiowe. W okolicach tylnych drzwi coś się gdzieś telepie (jakiś kabel chyba gdzieś się plącze i przy większych wstrząsach go słychać). Bezpieczniki (bo to chyba to): nagle po przekręceniu kluczyka w stacyjce gasł mi cały licznik i nie dało rady...
~wladek0706
Kombi 1.8 75KM 55kW
Trafil mi sie zaniedbany technicznie model, wiec silnik i elementy mechaniczne mi czasem nawalaja, ale ogolnie karoseria i reszta jest w porzadku. ostatni musialem w centrum miasta odlaczac zasilania wentylatora, bo sie skonczyl i zaczal sie palic. Wkurza mnie to branie oleju i zuzyte juz spezyny, ktore sa do wymiany po tym okresie, ale ogolnie auto az tak nie dokucza. A! Jest cos, co nie daje mi spac - podsufitka - mam ciemny kolor nadwozia...
~David z Olsztyna (czasem: Frankfurt am Main)
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Samochód jest niezawodny. Jeśli kupuje sie samochód od 1 czy 2 właściciela z Niemiec z książka serwisowa nigdy nie bedzie miało się żadnych kłopotów. Nawet jak ma 180.000 km. Można jeszcze kupić Golfa z 1995r z przebiegiem 128.000 km. Takie samochody są droższe niż pzrebiegi 250.000 km itp. Handlarzom nie opłaca sie takich ściągać. Dlatego zainteresowanym polecam samemu wyjechać za samochodem. Tak jak ja to zrobiłem. P>S. Oto strona...
~SYNCRO 4x4
Kombi 1.9 TDI Syncro 90KM 66kW
Przepalają się zaróweczki w konsoli i zagarach, nie świeci opstojówka bo nie ma styku, kontrolka klimy i obiegu zamkniętego (na klawiszu włącznika), grzechocząca aluminiowa osłona poduszki silnika, której lepiej sie pozbyć (jest głęboko pod turbo, bardziej po prawej, trzeba ją oddzierać po kawałku i nie obędzie się bez ran), łożyska alternatora buczą. Kupić żarówki i łożyska(30 zł) Wszystko to da sie zrobic kosztem max 100 zł z robotą.
~misiek
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
no cóz I prawo mechaniki \" nic nie trwa wiecznie\" przy takim przebiegu i takim traktowaniu ( samochód cały czas na siebie zarabia) nie dziwota że czasem coś stuknie i puknie ale mam wielki szacunek do tej konstrukcji zarówno buda , zawieszenie jak i silnik sa rewelacyjne podejrzewam ze golfy IV i wyzej nigdy do takiego przebiegu nie dojadą dawno juz zgnija a mój zetor jeżdzi ,jeżdzi i ma dalej jeżdzić
~sbk
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
przelacznik kierunkowskazów, poprawa przewodów w tylnej klapie zbyt krotki często się przerywają, wymiana silniczka wycieraczki tylnej, problemy z zamkiem centralnym,zarowki w srodku, zmiana halogenu(pękł na mrozie!!!), błedy poduszki powietrznej okazało się że złącza umieszczone pod siedzeniem są kiepskiej jakości,do zmiany,problemy z oswietleniem deski rozdzielczej dwa razy zmiana zarowek wciagu pol roku
~AgaM
Kombi 1.8 75KM 55kW
Jak na ten rocznik to nie ma siły żeby coś się nie psuło. Z drobiazgów: -popsuły się całkowicie oryginalne głośniki, -złamana tylna wycieraczka. Więcej problemów w zimie szczególnie z zamkami. przy dużym mrozie ładnie się otworzy(jak nasmarujesz uszczelki) ale nie zawsze możesz zamknąć drzwi. Ogólnie te drobiazgi strasznie denerwują!
~krosant@poczta.gazeta.pl
Kombi 1.6 100KM 74kW
Kaszana - zesute włączniki w zamkach drzwi, klapie bagażnika, zacierający sie spryskiwacz w tylnej wycieraczce, awarie przednich wycieraczek, losowo działające oświetlnie schowka i bagażnika, parciejaca guma na drazkach stab. a w rezultacie najpierw nieznosne skrzypienie a potem wytarcie sie tego elementu (60 PLN za sztuke), pękający bębenek zamka drzwi
~Niko2@poczta.onet.pl
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
W golfach III jest slabiutkie oswietlenie zegarow predosc\\obrot jest na to lekarstwo!:) koszt nie wielki 38zl polega na wyciagnieciu licznika zdemontowania dwoch lampek i zastapienia listwa z 6didami! efekt nie do poznania.....az po oczach daje.....:) Trzeszczace plastiki drzwi przy niskich temperaturach otoczenia.
~Lukasy
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Nie było większych problemów z drobnostkami - ot, czasem wymiana żarówki w łatwo dostępnym reflektorze. Nie działało grzanie tylnej szyby, ale "taki już przyjechał", a ja po prostu nic z tym nie zrobiłem. Zacinał się też zamek w klapie bagażnika, ale to też nie było wielce uciążliwe.
Volkswagen Golf III Kombi