Lista ocen Volkswagen Golf IV Hatchback 2.0 115KM 85kW 1998-2003 (13) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BvL
Hatchback 2.0 115KM 85kW
NAJLEPSZY PUNKT TEGO POJAZDU. Najprostszy silnik 8-zaworowy najlepszy do gazu! Nie ma problemu aby spalić 9 litrów gazu na 100 km, trzeba jednak pamiętać o ważnej zasadzie: jak najefektywniejszy eco-driving przez pierwsze dziesiątki kilometrów. Kiedy silnik nabierze temperatury, a olej wszędzie zostanie rozprowadzony, silnik nie generuje dużych strat energii poprzez opory wewnętrzne jednostki napędowej, można pędzić tak do 120 km/h i często...
~misio
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Tu jestem pozytywnie zaskoczony. Mam instalację LPG i o ile w mieście z włączoną klimą, korki itp potrafi wciągnąć nawet 12l gazu o tyle np na trasie przy spokojnej jeździe 100-130 km/h już ok 9l gazu. Raz udało mi się zejść do 7,5 l, ale warunki były optymalne, nie wiało, prędkość 90 km/h, spokojna płynna jazda. Generalnie ten silnik bardzo dobrze znosi zagazowanie i tu go polecam.
~Konrad1995
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Volkswagen, Audi, Skoda, Seat cieszy się z niskich kosztów utrzymania oraz szerokiej dostępności części zamiennych. Jest tego naprawdę dużo na rynku, szeroka gama producentów części nowych, dużo szrotów z częściami używanymi a ceny są naprawdę nie wysokie. Dlatego też ja wybrałem Golfa, bo wcześniej jeździłem Mercedesami, BMW i zawsze jakaś awaria mocno dawała mi po kieszeni.
~paul0190
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Ceny części, zamienników lub nawet renomowanych firm śmieszne, kolega pracujący w hurtowni części aż zdziwiony jak coś zamawiam, choć zamawiałem jak dotąd przez 5 lat użytkowania rozrząd, sprzęgło, świece, kable, filtry, oleje, komplet hamulców. Patrząc na okres i dystans kilometrów śmieszne, 100 tysięcy i podstawowe wymiany jak dla mnie perfekt.
~piotr.hinz2101@wp.pl
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Jak na silnik 2000cm3 moim zdaniem spala mało. Na trasie jest to ok 6.9l-7.2l/100km, w ruchu mieszanym 8.6l/100km, lecz w ruchu miejskim ( ciągłe włączanie i wyłączanie silnika) potrafi spalić nawet 10l . Naprawy VW są ogólnie drogie jeśli naprawia się samochodzik w salonie i oryginalnymi częściami, ale samochody te charakteryzuje to , że się nie psują ; )
~Tomek K
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Pali analogicznie do sposobu jazdy. Jak sportowo to sportowo, jak spokojnie, to spokojnie. Ceny części i usług - śmieszne. Poprzednio miałem mniej popularne auto i z nim było gorzej. Większość prac można wykonać samemu (klocki, filtry, olej itp., bo budowa jest prosta. Z resztą nie spodziewam się poważnych napraw.
~Łukasz
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Samochód spala spore ilości paliwa. Związane to jest z konstrukcją silnika niewysilona jednostka 8 zaworowa i jazdą w ciągłych korkach. Naprawy to nie jakieś ogromne kwoty. Dostęp części wzorowy.
~grzegorzkrakow
Hatchback 2.0 115KM 85kW
spalanie miedzy 8-12 l benzyny :) koszty przecietnie 55zł za 100km , po założeniu Instalacji Gazowej BRC Sequent 24 :) Cud miód malina 12L gazu co daje nam koszt przejechania w granicach 30zł za 100km
~hhhh
Hatchback 2.0 115KM 85kW
na LPG cisnę i nie patrzę ile pali ,po to jest lpg, trasa predkosc 100km/h -8 l gazu,120 km/h 8,6l gazu,140 km/h 10l gazu,160-170 km/h 12 -12,5 l gazu, podsumowanie -taniej niz dieslem
~mrdarek
Hatchback 2.0 115KM 85kW
tu wypada chyba przecietnie, choc jak na wersje usportowiona (gti) jest bardzo dobrze, srednie zuzycie to 8-9l
Volkswagen Golf IV Hatchback