Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

Silnik 1.9 SDI 68KM 50kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 SDI 68KM 50kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Mocarz
Karoseria : Ruda S_mata je progi.
Wspaniały samochód. Kupiłem jak miał 240tys, ( w praktyce ile miał to wie tylko sam golf, a więcej miał na pewno), teraz ma 350tys, także zrobiłem 110tys km, nie młodym już w chwili zakupu autem. Samochód nie był w stanie idealnym, widać, że stał w jakiejś stodole, mimo to golf się nie dał i odwdzięcza się codziennie. W chwili zakupu wymieniłem rozrząd, oleje i filtry. Olej i filtry wymieniam co roku, rozrząd po 80tys wymieniłem 2 raz. Poza tym przez te 110 tys km wymieniłem wybierak skrzyni biegów (50zł - bo przestał wchodzić wsteczny), pasek wieloklinowy (80zł), łożysko w kole (ok 150zł), alternator ( regeneracja ok 250zł) oraz regenerowałem pompę paliwa (350zł, poprzedni właściciel naprawił wyciek smarując pompę silikonem, podczas mrozów ten silikon odpadł i ropa kapała na alternator.... Na pewno też wymieniałem jakieś pierdoły z zawieszenia tj. tuleje wahaczy, klocki i tarcze z tylu i to w sumie tyle..... biorąc pod uwagę koszty napraw na przejechane 110tys to są śmieszne kwoty, Samochód przeżył wożenie cementu, drzwi, stempli budowlanych, przyczepki załadowanej nie raz na maxa, zrobienie 2 przeprowadzek i wożenie materiałów na remont , wyjazdy na wakacje itp..... Jeździ dalej, odpala bez problemów, wątpię czy mam jakiś magiczny egzemplarz, ten silnik jest po prostu nie do zajechania. Przypuszczam, że pojechałby na oleju rzepakowym z Biedronki albo fusach z kawy. Spalanie w trasie to 5.3l /100km, w trasie...... 5.3l /100km tak tak, ten silnik pali tyle samo w mieście i w trasie :O Zupełnie nie wiem z czego to wynika, można go pałować, można uskuteczniać eco driving, zawsze będzie to 5.3l (+/- 0,1l). Trochę wyposażenie ubogie bo korbtronik z przodu i z tyłu, ale tempomat i klima jest :P Na miasto te 68km wystarcza, gorzej z włączaniem się do ruchu, w trasę bardzo wygodny. Tylko wyprzedzanie trzeba zaplanować z tygodniowym wyprzedzeniem. Blacha to zupełnie inna bajka. 2 przednie nadkola całe zżarła i wymieniłem za jakieś śmieszne pieniądze, progi wyjedzone jakby przez myszy. Coś za coś, ja nie wymagam od 20 letniego samochodu żeby miał blacharkę na tip top. Zresztą reszta blachy się trzyma.
No żywcem wyjęty z T34. Głośny, wytrzymały, pojedzie na wszystkim.
2ka wchodzi trochę ociężale, ale nie oceniajmy skrzyni z nabitą taką trasą.
Dobrze się prowadzi nawet przy większych prędkościach tj. 140-150 (tak można go tyle rozpędzić) i moja granica strachu nie jest przekroczona.
no już gorzyj
Mam okazję jeździć Yariska II i Golf wypada dużo lepiej. Słupki nie zasłaniają i nie musimy zgadywać czy akurat pieszy nie idzie w polu słupka przy skręcie.
No wiadomo, że to nie jest klasa premium ale... Fotele są wygodne, cuphodlery z przodu i z tyłu są, wyjście zapalniczki z przodu i w bagażniku - są. Lusterko w klapce przeciwsłonecznej- jest, Intuicyjny tempomat na manetce z 7 regulacji prędkości wycieraczki - jest. Podłokietnik na tylnej kanapie który na schowek w środku. Za podłokietnikiem jest klapka i można przewozić dłuższe rzeczy bez składania foteli.
W zimę trochę trwa zanim ciepełko rozleje się po kabinie niczym olej po patelni. Ogólnie całkiem spoko
Jeżdżę głównie sam, nikt nie narzeka.
W środku jest naprawdę spoko, no wiadomo na zimnym trochę głośniej ale do 120km/h jest po prostu normalnie. Nic nie wyje. Prawie nie słychać zderzenia z sarną czy bażantem.
Tanie części
Czuje, że golf dopłaca za możliwość jazdy ze mną.
Tylko to co wymieniłem wcześniej.
Samochód nigdy mi nie "stanął" na drodze/

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 68KM 50kW [l/100km]

Volkswagen Golf IV Kombi