Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

merc300dd@o2.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.6 100KM 74kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo dobre wyposażenie
Golf jest przeciętnym samochodem dla przeciętnych ludzi. Ma dużo miejsca w środku i jest pakowny. Podoba mi się jego sylwetka, szczególnie na niskoprofilowych oponach, może się podobać. Moja wersja ma ładną tapicerkę i dosyć bogate wyposażenie, którego nie miałem dostepnego w stosunkowo bardziej prestiżowych autach. Silnik 1,6 SR jest przeznaczony do ruchu miejskiego i raczej dla spokojnych kierowców, ma złą opinie u mechaników - na tą chwilę w moim egzemplarzu nic się nie dzieje - typowa usterką jest falowanie obrotów na biegu jałowym, ogólnie kulturą pracy to auto nie grzeszy, jest średnim kompromisem przy wyborze mk4. bardzo dobry układ jezdny, samochód jak na starą klasę kompakt bardzo dobrze się prowadzi, jest stabilny nawet w trudnych sytuacjach drogowych.
Charakterystyka silnika polega na tym że samochód zaczyna być dynamiczny od 3,5 tys. obrotów, trzeba go kręcić żeby uzyskać jakieś dobre przyspieszenia. Niestety przy dużych prędkościach jednostka paliwożerna i głośna. Auto pod tym względem do użytku miejskiego, z przeznaczeniem dla spokojnie jeżdżących kierowców. Średni kompromis biorąc pod uwagę inne jednostki napędowe.
Skrzynia o krótkich przełożeniach, typowa jak w innych VW, duże prędkości obrotowe przy prędkościach wyższych niż 110 KM/H. Średnia precyzja przekładania biegów.
Golf świetnie się prowadzi, bardzo precyzyjny układ jezdny, świetnie trzyma się ma zakrętach. Jest spora rezerwa bezpieczeństwa, wobec tego właśnie 1,6 SR wydaję się trochę za słaby do możliwości jezdnych.
Przejrzystość nadwozia całkiem dobra, do tyłu słaba, małe lustra boczne.
Wszystko pod ręką, wyjątkowo łatwe w obsłudze, wszystko intuicyjne. Wyjątkowy standard, każdy się odnajdzie w tym samochodzie.
Ogrzewanie jest wydajne, szybko \"zbiera\" się od najmniejszych temperatur, jeśli chodzi o Climatronic - nie miałem okazji jeszcze go dobrze przetestować. W moim egzemplarzu często parują szyby i zastanawiam się czy nie jest to wina pękniętej obudowy filtra pyłkowego
Wersja 3D. Bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażera. Używam tylko jednego rzędu siedzeń, więc nie wiem jak ocenić tył
Autko jest dobrze wytłumione ale dosyć mocno słychać silnik po przekroczeniu około 4 tys. obrotów i nie jest to rasowy bas tylko po prostu hałas
Samochód przy delikatnej jeździ mieści się spokojnie w granicach przyzwoitości. Nie jest to auto do szybkiej jazdy, taka jest okupowana bardzo dużym spalaniem. Kupiłem auto z sekwencyjną instalacją gazową BRC. Na tą chwilę sprawuje się bardzo dobrze. spala podobne ilości gazu w stosunku do benzyny, nie ma spadku mocy.
Golf jest przereklamowny, kosztuje za duzo w stosunku do tego co oferuje, mimo wszystko ma to swoje zalety że mamy doczynienia z najbardziej typowym samochodem w Polsce
Nie jest to w żadnym wypadku tytanowy samochód o nieskazitelnej niezawodności. Sypie się dużo drobiazgów które utrudniają życie. Golf mk 4 jest zupełnie przeciętnie
Do tej pory nic poważnego nie naprawiałem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

7,8