Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Łukasz-student, 15 lat temu
Silnik 1.9 SDI 68KM 50kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Swietnie pracuje i tłumi polskie nierownosci. Na wiekszych kołach świetnie pokonuje zakrety nawet te ciesne przy wyzszych predkosciach. Przy wyzszych prędkościach auto nie myszkuje co jest duzym plusem. kierownica nie ma luzow i kierowca swietnie czuje droge i moze sobie na duzo pozwolic:)
Volkswagen wypuścił SDI nie dla oszczędnych ale dla skner;D i to mu sie chyba udało. Niskie spalanie, wygoda zadowalająca, brak poważnych usterek i funkcjonalność, dobra ergonomia to co cechuje Golfa SDI. Jestem bardzo zadowolony bo właśnie takiego auta szukałem. Szczerze polecam
Jeżeli chodzi o silnik Diesla SDI to spełnia oczekiwania czyli ma mało palić. Do jazdy po mieście idealnie. Na trasie czasami barkuje mocy przy wyprzedzaniu ale przy płynnej jeździe jeździ się przyjemnie.
Biegi wskakują płynnie. Przy 150tys km coś 1bieg ciezko wchodził ale po wizycie u mechanika jest okej.
Wspomaganie przyjemne. Auto nie jest za miękkie dlatego świetnie sięprowadzi. Świetnie pokonuje zakrety nawet przy duzych predkościach i nie myszkuje a to sie chwali:)
Bardzo dobra we wszystkie kierunki. Na początku denerwowało mniejsze prawe lusterko ale idzie sie przyzwyczaic:)
Jak na 3d karoserie to spełnia moje oczekiwanie a przy czym na wiekszych kołach auto świetnie wygląda:) Bagażnik tez pojemny.
Mam model bez klimatyzacji i to jest wielki minus. jezeli chodzi o cieplejsze dni bez upałow to \"na zimnym\" trybie nie ma tragedi:) Ogrzewanie przyjemne dopiero po lekkim rozgrzaniu silnika
Jak na te klase pojazdu i ten rocznik czyli 1998 to świetnie. Z przodu Bardzo dobrze. Regulacje fotela dobra i kierownicy w 2 płaszczyznach. dla pasazera z boku tez dosc wygodnie i bez sciskow. z tyłu jechalem moze raz i nie bylo tragedi, myslalem nawet ze bedzie gorzej a i moi pasazerowie nie narzekaja
Diesel fajnie pomrukuje:) do 3tys obrotów dobrze 3,5tys poprawnie a wyzej tragedia ale to przeciez diesel:) silnik zaczyna buczeć powyzej 140-150 i w góre;/
Plusem moze być to ze jakośc paliwa nie robi wielkich roznic przy pracy i spalaniu silnika. do porownania kolega z silnikiem tdi 130km przy gorszym paliwie strasznie dymi i wyraznie traci na dynamice i dodatkowo spala okolo litr wiecej. A w moim SDI spalanie symboliczne
Jest to VW i nie najnowszy model ale dalej 3ma cene i napewno bedzie trzymał wiec opłaca sie taki samochod kupic w przeciwienstwie np do francuskich marek albo włoskich:)
Przez rok zrobiłem 35tys km i nic powaznego. Jedynie zamek od klapy bagażnika.
Tylko lać paliwo i jeździc. co 15tys wymiana oleju i wszystko w temacie:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 68KM 50kW [l/100km]

Volkswagen Golf IV Hatchback