Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

Noverss, 2 lata temu
Silnik 1.4 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : pomimo złej opinii 1.8 tsi dobrze zbiera się w tym samochodzie a nadmiernego spalania oleju nie ma (mi wychodzi 150ml na 1000km
UWAGA Posiadam 1.8 TSI nie jak podane 1.4 tsi (niestety strona nie daje wyboru tego silnika więc wybrałem podobny mocą) Puki co samochód nie sprawia problemów prócz drobnostek typu niedziałające światło w bagażniku. Czujniki parkowania oraz asystent parkowania działają bardzo dobrze i bez problemów. Słynne spalanie oleju w 1.8tsi jest w normie (u mnie 150ml na 1tyś km) spalanie jak na taką moc (160km) jest akceptowalne ok. 7-8l w cyklu mieszanym w mieście ok. 10l a trazy nawet 6.8l/100 Miałem w tej cenie (25tyś) do wyboru bmw e87 i właśnie golfa 6 i padło właśnie na niego z względu na o wiele lepsze wyposażenie oraz wykonanie w środku (to bmw trudno znaleźć z równym wyposażeniem do golfa) Posiadam radio RNS315 dobrze działa bez zacinek a o nawigacji trudno mi cokolwiek powiedzieć ponieważ nadal nie kupiłem Polskich map
Jak w innych samochodach z 1.8 TSI trzeba pilnować i dolewać oleju (na szczęście u mnie wychodzi spalanie 150ml na 1000tyś km
Czasem zazgrzyta 5 bieg
po 128tyś km pojawia się rdza dokoła światłą stopu a auto jest garażowane
-"miejsce na kubek/butelkę" przed podłokietnikiem nic nie trzyma można jedynie przycisnąć np butelkę zasłonką Raczej to wszystko fotele dobrze trzymają, kierownica wielofunkycjna wygodna
-moc dmuchania grzania/klimy jest na klikanie zamiast pokrętła co jednak przeszkadza a przynajmniej mi
problem z oświetleniem bagażnika
-jak dotąd tylko był wymieniany olej, filtry i nabijana klima

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 160KM 118kW [l/100km]

7,7