Lista ocen Volkswagen Golf VI (131) - Widoczność

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KrzysiekJ
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Porownujac auta konkurencji (Opel, Volvo, Hunday, Mazda, Mercedes, Audi) Golf spisal sie bardzo dobrze. Stajac na swiatlach, nie musimy wykonywac rzadnych specjalnych ruchow w siedzeniu, aby spojrzec na swiatla, ani stawac w specyficznej pozycji. Widok z kokpitu jest ogromny. Widocznosc zamiesczona jest w instrukcji i rzeczywiscie patrzac w przod nie widzimy jakichs 12 stopni, pod katem ok 45 od kierowcy. Czyli auta nadjezdzajace z lewej...
~picu
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Nie mam zastrzeżeń do widoczności do przodu i do tyłu. Jedynie lekki problem mam z moim ustawieniem fotela. Akurat w położeniu które jest dla mnie komfortowe, patrząc w lewo widze głównie środkowy słupek - musze się lekko wychylić aby być pewnym sytuacji na drodze. Dodatkowo plusem są czujniki parkowania z przodu i z tyłu, które tym co chcieliby narzekać że w kombi widoczność do tyłu jest kiepska, powinny zamknąc usta;-)
~Tomek SCI
Hatchback 5d 1.6 102KM 75kW
Widoczność w samochodzie jest bardzo dobra, do przodu jak i do tyłu widać dobrze. Poruszanie się w ciasnych miejscach, cofanie, parkowanie nie sprawia żadnego problemu. Dodatkowo opuszczane prawe lusterko przy wbijaniu biegu wstecznego bardzo znacząco poprawia widoczność podczas manewrowania przy krawężnikach itp.
~Peter
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
Jest dobrze i lepiej nie będzie w żadnym samochodzie. Prawie w każdym słupki z przodu są szerokie. Do tyłu spoglądamy przez niezbyt duża szybę, ale trudno aby owa szyba do ziemi sięgała. Od "patrzenia" do tyłu są czujniki parkowania. I taki powinien być standard obecnie produkowanych samochodów bez względu na ich wielkość i klasę.
~bledowski.robert@gmail.com
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF GTD 170KM 125kW
I tutaj muszę trochę ponażekać. Zazwyczaj siedzę nisko ( bo tak lubię), a że jestem wysoki to także daleko. Problem pojawia się już na pierwszym jakimkolwiek skrzyżowaniu, obracam się czy to w lewo czy to w prawo, nie widząc nic, trzeba się mocno powychylać żeby zobaczyć czy jaki wariat nie nadciąga z boku :)
~Maniek
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Fotel kierowcy jest regulowany na wszelakie sposoby,ale kiedy znajdę sobie wygodną pozycję za kierownicą ,to spoglądając w lewo ,lub w prawo widzę prawy lub lewy słupek środkowy a mam tylko 182cm wzrostu.I na skrzyżowaniach muszę wychylać się do przodu \"co by się rozglądnąć\".
~lukaso171
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Dałbym \"Piątkę\" ale nie przesadzajmy, jednak jak na te klasę widoczność bardzo dobra, ostatnie porównanie miałem do leona fr który ma bardzo pochyloną szybe czołową a Golfik jest nieco wyższy i przez to szyba i słupki zmontowane są tak by kierowca widział wszystko dookoła :)
~Młody
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
Trochę mi przeszkadza słupek boczny w polu widzenia, wcześniej jeździłem autem 3 drzwiowym i nie jestem przyzwyczajony do ograniczonej widoczności z boku. Auto jest wyposażone w czujniki parkowania przód i tył z wizualizacją na ekranie radia więc niema problemów na parkingach.
~Norbert
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Bez zarzutu, świetna widoczność do przodu, tyłu i na boki. Czujniki parkowania bardzo ułatwiają życie. Moja wersja posiada również asystent parkowania ale nie miałem okazji jeszcze sprawdzić jak to działa ale chyba działa jedynie do parkowania równoległego.
~Kamil_D
Hatchback 5d 1.6 102KM 75kW
Mam wersję trzydrzwiową która z definicji powinna mieć gorszą widoczność, ale jest w porządku. Z resztą mam czujniki parkowania przednie i tylne więc można manewrować autem z zamkniętymi oczami. We Fiacie Bravo II było gorzej pod tym względem.