Lista ocen Volkswagen Golf VI (162) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 99 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
Posiadanie silnika 1.4 TSI 160 KM jest jak rosyjska ruletka. Pytanie nie brzmi czy nastąpi poważna awaria kosztująca kilka tysięcy. Pytanie brzmi KIEDY. Straszna szkoda, bo przez to musiałem zrezygnować z marki VW a samochód dawał mi dużo przyjemności (w momentach kiedy był sprawny).
~+ -
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Jednostka 2.0 TDI przecietnie oszczędna (zazwyczaj 7-9 litrów w trybie miejskim/podmiejskim), w trasie bez problemu 5-7 litrów, na autostradzie zależy od prędkości, ale szósty bieg naprawdę daje rade i można jechać ekonomicznie przy predkości w okolicach 140-150km/h
~Mike
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Zużycie paliwa jak to w silnikach z turbiną bywa zależy od nogi. Przy bardzo spokojniej jeździe na trasie miałem 5,9 l/100km, przy prędkościach ok. 130-140 podskoczyło do ok. 7 l/100km. W mieście jest większa różnica od 8 l/100km. do 15 l/100km. przy bardzo ostrej jeździe.
~picu
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Na razie przy tak niewielkim przebiegu mogę się tylko odnieść do spalania paliwa. Silnik potrafi być ekonomiczny (na 6 biegu przy prędkości 70 km/h i spokojnej jeździe spalanie na poziomie 4,9 - 6,0) Przy \"normalej\" jeździe po Warszawie, srednie spalanie 8,5 - 9,0.
~PAWEŁ
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
Zuzycie paliwa to indywidualna cecha kierowcy - zalezy od agresywnosci jazdy, przy takiej charakterystyce silnika az prosi sie zyby jechac dynamicznie a to kosztuje, przy normalnej jezdzie mieszanej bez problemu miesci sie ponizej 7l, producent podaje mniej wiecej realne spalanie
~kural
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale od momentu kiedy silnik jest rozgrzany (a spełnia euro5 więc nie jest to szybki proces). Niestety czasami wyjeżdżam prosto w korek i wtedy spalanie jest spore ... chociaż w porównaniu do samochodów z podobną mocą i tak niższe.
~Kiki
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
Wszystko zależy jak się jeździ. Silnik pozwala na to żeby spokojnie i miarę dynamicznie jeździć w zakresie 1.8-3tyś wtedy silnik jest dość oszczędny. W dłuższej trasie przy 90-100km/h spalanie wynosi 6,4 , trasa przy 140-150km/h jakieś 8,4litra. Miasto średnio 9-9,5litra.
~JacKill
Hatchback 5d 1.4 80KM 59kW
Dobrze, bo zawsze mogło by być lepiej, ale można zrobić bez problemu 700km na zbiorniku, jadąc z włączoną klimatyzacją i średnią prędkością na trasie 100km/h. Dodam że to średnia prędkość więc autostradami trzeba śmigać ok 150 - 160, żeby nadrobić korki w miastach.
~Tomek SCI
Hatchback 5d 1.6 102KM 75kW
Koszty utrzymania całego samochodu są na bardzo przyzwoitym poziomie i ograniczają się do wymiany części w ciągłej eksploatacji czyli: klocki hamulcowe, filtr kabinowy, filtr powietrza, filtr oleju i olej silnikowy. Cała reszta trzyma się naprawdę dobrze
~Bartrwl
Hatchback 3d 2.0 TSI GTI 210KM 154kW
w golfie mam 290km ponad 450nm po programie,wymianie wydechów oraz filtra na stożkowy. Kierowcy z bmw czy mercedesów strasznie się dziwią jak zostawiam ich w tyle. Naprawdę bezkolizyjne i udane autko. Spalanie jest bardzo dobre jak na osiągi. Polecam