Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Kombi

Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Volkswagen Passat B3 Kombi 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1993 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mega przestrzeń dla wszystkich
Układ elektryczny : Wycieraczka tylnej szyby, uszkadza się przekładnia, pali silniczek.
Karoseria : Korozja na tylnej klapie nad tablicą rejestracyjną.
Silnik : Uwaga na koła pasowe na wale. Po zużyciu tłumika drgań wibracje przenoszą się na koło zębate rozrządu. Może dojść do ścięcia klina i przestawienia rozrządu.
Mimo małych wad samochód jest super. Pojemny, niezawodny i tani w eksploatacji. Mile widziane zdolności manualne właściciela, dużo napraw można przeprowadzić samemu.
Generalnie za słaby do masy samochodu, szczególnie brakuje mocy gdy trzeba ostro przyspieszyć ze skrzyżowania albo podczas wyprzedzania. Nie jest źle jak chodzi o niezawodność. Zimą odpala bez problemu.
Krótki drążek, dobry skok, czasami nie chce się wbić jedynka lub wsteczny - standard w tych autach.
Dobrze znosi nierówności, poprzeczne garby. Duży rozstaw osi, sprężyste zawieszenie.
Widać początek i koniec auta. Nie ma problemu zaparkować na milimetry. W czasie jazdy widać wszystko co się dzieje wokół auta.
Przełączniki pod ręką, nie podobają mi się awaryjne na kolumnie kierownicy. Reszta OK.
Dopiero niedawno udało mi się wygrać z ogrzewaniem, poprzedniej zimy były problemy i bardzo słabo grzało. Latem wszystkie czarne plastiki mocno się nagrzewają i trzeba długo wietrzyć aby było OK.
Full miejsca z przodu i tyłu. Mało jest aut, które mogą się pochwalić taką przestrzenią. Bagażnik pojemny + schowki po bokach.
Słychać lekki klekot silnika. Podczas jazdy z dużą prędkością szum powietrza. Przy przedniej szybie mam małą nieszczelność bo lekko gwiżdże.
Małe spalanie jak na tak duże i ciężkie auto. Podczas wakacyjnego wyjazdu spalił średnio 5,3l/100km a po drodze były góry na Słowacji (podjazdy 3-ci bieg i 3 tys obr/min) oraz autostrada Budapeszt-Balaton (cały czas minimum 120 km/h). Całe wakacje na jednym baku paliwa (około 90 l). Ceny części niskie (sworzeń wahacza 25 zł, paski około 50 zł, koło pasowe wału korbowego 180 zł, łożyska kół tylnych 35 zł)
Dobry egzemplarz kosztuje. Przy zakupie opłaci się dołożyć i kupić droższy lecz bardziej zadbany. Dobry zakup gwarantuje spokój na długi czas eksploatacji.
Do poprawy zimne luty w liczniku - złe wskazania paliwa i temperatury, krańcówki w drzwiach, musiałem zrobić instalację świateł na przekaźnikach bo fabryczne świeciły jak świeczki. Popsuta wycieraczka tylnej szyby. Ogólnie drobne awarie elektryki.
Zerwany pasek alternatora i pompy wody - wina mechaników, bo źle założyli. Przestał działać rozrusznik - moja wina, nie zareagowałem jak się kończyły szczotki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

5,8