Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Kombi

KRZYSZTOF, 12 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Passat B3 Kombi 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1993 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zdrowa cała karoseria. Nie do uwierzenia jak na rocznik 93. Dużo nowsze auta mają sporo rdzy, a tu nie - zaskakujące.
Układ elektryczny : Zwarcia w instalacji (błędy wskaźników w desce rozdzielczej)
Zawieszenie : Słabe łożyska w kołach.
Ogólnie OK. Dużo jeżdżę i nie żałuję zakupu. Oby tak dalej! Auto godne swojej ceny i do polecenia ludziom, którzy dużo jeżdżą i potrzebują na prawdę przestrzeni, wygody w aucie.
Na silnik po przejechaniu ponad 30 000km przez rok nie mam co narzekać. Jak do tej pory jeszcze mnie nie zawiódł w żadnej trasie. Spalanie do 110km/h wynosi u mnie 5,5l. Od 120km/h np. do 130,140 spalał mi 6, 6,5l w zależności od załadowania auta ludźmi, bagażem i paliwem. Silnik bierze pół l oleju na 4000km, także ok. Zalewam go mineralnym GASTROL o zwiększonej gęstości.
Krótki skok lewarka jest super w tym aucie. Czasem ciężko wchodzi mi jedynka, ale to wina wybieraka i z czasem będę go musiał wymienić. Poza tym wszystko ze skrzynią OK.
Układ jezdny jest mocny, auto świetnie, jak przyklejone trzyma się drogi. Ogólnie jest pewne w prowadzeniu. Mankamentem są łożyska, które psują się na naszych dziurawych drogach. Auto nie jest lekkie, a to też ma duży wpływ na ich wybijanie się.
Duże szyby dają odpowiednią widoczność. Gdyby nie niski przód auta- widoczność była by doskonała. Jestem wysoki, ale i tak pomimo tego muszę mocno wychylać się do przodu przy wjeździe do garażu, aby nie zahaczyć rogiem zderzaka prawego boku garażu.
Ogrzewanie, ogólnie nawiew ok. Latem jednak i tak przydała by się klima...
Mała ciężarówka. Nawet po max. odsunieciu fotela kier. do tyłu nie stanowi uciążliwości pasażerowi z tyłu. Duuużo miejsca ma pasek-bez dwóch zdań.
Wyciszenie przeciętne- szczególnie przy zimnym silniku. Jednak wiadomo-nie jest ti tdi...
Paliwa zużywa mało - jak wcześniej wspomniałem (5,5l/100km - spalanie średnie). Ceny napraw nie należą u mnie do najtańszych, ale w kwestii zawieszenia, hamulców- sam co nieco potrafię, także nie narzekam. Wymieniałem do tej pory tylko części eksploatacyjne. Silnik nie ruszany- suchy, wszystko ok. Turbina lekko przecieka. Koszt regeneracji drogi - 1200zł, jednak to w moim przypadku nie będzie uniknione w przyszłości. Robiąc większe przebiegi roczne warto moim zdaniem w to zainwestować.
Dobra jakość za niewielką cenę.
Wymiana alternatora, przeciekająca turbina, zwarcia w ukł elektr. w obrębie stacyjki. Poza tym poważnych usterek nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

5,7