Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Kombi

ToPeR, 18 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Volkswagen Passat B3 Kombi 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1993 - Oceń swoje auto
Auto genialne za tak niską cene. Zastanawiałem się nad Mercedesem 190, ale częsci do niej są droższe niż do passata, a passat Kombi ma więcej miejsca i jest tak samo nie zawodny. GORĄCO POLECAM Wszystkim to komfortowe duże autko.
Pracuje równiutko i przepięknie klekocze - jak to diesel. Jeździłem Astrą benzynową i ma trochę bardziej elastyczny silnik. Dlatego odejmuje za słabszą elastyczność silnika.
Uwielbiam taki krótki lewarek, chodzi dobrze, lecz jedynka mi czasami ciężko wchodzi.
Świetnie się trzyma drogi (a dodam, że mam KOMBI), wspomaganie OK, przy większych prędkościach, dzięki troszkę twardszemu zawieszeniu (niż w np: Daewoo Espero), dobrze czuć pojaz.
Bardzo dobra widoczność. Nie ma też problemów przy parkowaniu tym dużym autem (kombi).
Niestety nie mam klimatyzacji, ale wentylacja jest w miare OK.
Tylko transporter może więcej zmieścić. Jadąc w 5 osób i bagażami, nie czuć scisku. Bardzo dużo miejsca z tyłu.
wyciszenie dobre, słychać cichutko klekotanie dieselka. Przy 150km/h zaczyna głośniej szumieć.
Pali tyle co maluch, naprawy i częsci kosztują tyle co do malucha, TYLKO JEŹDZIĆ i cieszyć sie z jazdy.
Taki komfort za takie pieniądze.
Drobiazgi - jedynie co mi się zepsuło, to: - kostka przy kierownicy (koszt 12pln) - spryskiwacz tylniej szyby (też jakieś grosze) - centralny tylniej klapy(kombi) - do dziś otwieram ją kluczem, bo nie mam czasu na naprawe.
To auto się nie psuje. Ono poprostu jeździ i jeździ.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

6,6