Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

ziXen, 7 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy każdej temperaturze (- 17,+35) nie kręcił dłużej niż 2 razy. Niesamowite.
Przeniesienie napędu
Silnik : Uszczelnienie Silnika
Układ hamulcowy : Wymiana kompletu hamulcowego
Silnik w porządku - Pali bez problemów w każdej temperaturze otoczenia. Karoseria pancerna. Mimo niedoskonałości takich jak "klar" na dachu, jest naprawdę imponująco. Układ jezdny mam nieco inny niż wszędzie ponieważ moje zawieszenie jest utwardzone. Ale z tego co rozmawiałem z innymi właścicielami Passatów - jest super komfortowo jak na nasze drogi oczywiście. Z większych napraw przy przebiegu 450 tysięcy siadło sprzęgło - i to tak nie do końca - Skrzynia się zblokowała a nazajutrz mechanik wsiadł i pojechał pojeździć po mieście. Spalanie jak to diesel - każdy mówi 5L/100km - ****** prawda. Większość zależy od jazdy. Ja wyciągam i mniejsze spalanie ale po pierwsze cały czas trasa a po drugie staram się jeździć płynnie i niezbyt szybko. Oczywiście czasami trzeba przeczyścić turbinę ponieważ jest Turbosprężarka ze zmienną geometrią - trzeba pamiętać o małym szaleństwie na drodze ekspresowej - oczywiście w granicach rozsądku i przepisów! Komfort jazdy nieziemski - mam 188 cm wzrostu, ważę też dużo, a siadam i mogę jeździć przyklejony do tego fotela. Choć zamiast skóry polecam standardowe materiałowe fotele. Nie miałem z nim większych problemów, może poza sprzęgłem które musiałem solidnie opłacić - 950 zł. Jak na przebieg 480 000 km, polecam - wiele aut z tym przebiegiem leży już gdzieś na szrocie. Ja czuję że teraz po zainwestowaniu w niego nieco kasy będziemy współpracować. Polecam dla rodzinki - auto jest pakowne i można w nim przewozić co się żywnie podoba. W razie pytań od przyszłych kupujących zapraszam do kontaktu, odpowiem na wszelkie pytania.
Z Silnikiem nie miałem żadnych problemów. Zima czy lato odpalał w taki sam sposób. Bierze 0,8L co wymianę czyli 10000km. Olej 10w40. Przy takim przebiegu i oleju jest naprawdę super. Silnik jak na ten dystans jest jeszcze zrywny. Aktualnie jeżdżę na motulu 10w40 i polecam ten olej. Poprzednio miałem Agip Eni - oba z oryginalnego źródła i Agipu nie polecam.
Biegi wchodzą nie idealnie a dobrze. Nie jest za miękko, ale też nie za twardo, w miarę, w sam raz. Przy 450000 km, wymieniłem sprzęgło, dwumas już był wymieniany, dlatego zaniechałem jego wymiany. Koszt wymiany sprzęgła kompletnego + Łożysko igiełkowe + uszczelniacz wału marki LUK - 950 zł.
Posiadam utwardzone zawieszenie firmy MTS-TECHNIK. Jest to polska firma produkująca amortyzaory twardsze niż zawieszenie w Passacie. Dlatego nie jest to tak bardzo komfortowe, Ale! Na zakrętach i przy wyprzedzaniu jest o wiele lepsze. Dlatego zawieszenie jest dobrej jakości. Kupiłem go z przebiegiem 430 tysięcy i od tej pory jedyna ingerencja w zawieszenie to amortyzatory tylne - koszt 230 zł na dwie strony.
Komfort podróży nieziemski, jak to passat. Nie ma ostrych barw podświetleń, ostrych kształtów, fotele wygodne, chociaż alcantary nie polecam - dupsko się poci ;) Ładnie to wygląda ale nic pozatym. Polecam klasyczne fotele. Więcej wygody i latem i zimą.
Ergonomia w porządku. Nie podobają mi się uchwyty na napoje w konsoli środkowej. Kierownica dostosowywana w dwóch płaszczyznach to zdecydowany plus. Fotel również można dostosować (mam 188 Cm), i jest się też gdzie oprzeć.
Wentylacja w porządku, nie miałem z nią nigdy większych problemów. Klimatyzacja nie obciąża tak silnika - ważne jest żeby co 2 tygodnie wiosną jesienią i latem odpalać ją co 2 tygodnie żeby przesmarować pompę. Silnik nagrzewa się u mnie do około 70 stopni po wjechaniu na S7 w ciągu 6-7 minut przy temperaturze 0 stopni. Szybko odprowadza wilgoć nadmuchaną na szybę ;)
Bajka. Szok i niedowierzanie, można by w nim spać. W przeciwieństwie do A4 które miałem poprzednio ten samochód jest bezkonkurencyjny.
Oczywiście jak to diesel - przeciętniak. Klekot słychać nawet w stoperach. Ale nie uznałbym tego za minus - jest to plus dla tych którzy lubią słuchać muzyki nieco głośniej. Poważnie mówiąc, pracuje przyzwoicie jak na ten przebieg.
OC do najtańszych dla 23 latka nie należy. Dlatego wziąłem internetowo w AXA i polecam tego ubezpieczyciela. Wyszło mi w stosunku do innych ubezpieczycieli bardzo tanio. Koszt utrzymania porównywalny. Wiadomo pióra wycieraczek, dywaniki, i mycie jak przy innych Kombiakach. Części jest więcej i jest większy wybór.
Obecnie Passata kupić mozna za nieduże pieniądze, ale trzeba wyszukać porzadny model. Polska jest zalana chłamem różnego rodzaju, ale polecam to auto dla większej rodzinki, lub osób które cenią sobie komfort nad wygląd. Kombiaki niestety nie są zbyt piękne, ale nadrabiają praktycznością, i pewnością prowadzenia.
Przeciętnie, bo cały czas zdarzają się drobne usterki. A to cieknie miska olejowa, a to klocek w tylnym lewym kole się skończył, a to wycieraczka z tyłu nie śmiga, a to silniczek tej wycieraczki się zatarł i trzeba serwisować. Przy tym przebiegu to normalne.
Sprzęgło z osprzętem, Miska olejowa ciekła jak najęta, Oraz uszczelnienie silnika. Diesle niestety nie cieszą się szczelnością, muszą sobie puścić co jakiś czas trochę oleju. Walczę z tym już dobrych kilka miesięcy i gdzieś zawsze silnikowa żywica wypłynie ;)
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
6,6