Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

MercMaciek, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : To mocna strona tego auta!!!
Volkswagen - wiesz co masz!!!!!!!!!!!!!!!!!
Należy się duży plus za elastyczność i moment obrotowy uzyskiwany od bardzo niskich obrotów. Jak jest zimny to klekocze jak traktor, ale po rozgrzaniu jest OK! Poddałem go delikatnemu tunningowi i dopiero wtedy było super. Moc wzrosła do 143KM (hamownia) spalanie spadło o ok. 0.5litra. Niestety moja radość nie trwała długo ponieważ w niedługim czasie rozszczelniła się chłodnica i 500,- pln poszła się bujać. Trzech mechaników dało diagnozę telefonicznie (oczywiście trafną) iż te typy tak mają. Ale ogólnie jest ok! Uważam że 1.9TDI na pompowtryskach to jedne z lepszych ropniaków.
U mnie manualna piątka spisywała się dobrze. Lewarek idealnie w tym miejscu gdzie ma być. Poszczególne biegi dość długie i mocne. Mocna strona tego modelu.
Ja przejechałem tym autem 40tys. km w 8 miesięcy i nie miałem z nim problemów. Jest bardzo komfortowe i ciche.
Wg mnie jak na kombiaka to super, tylko te zewnętrzne lusterka (mikro lusterka) to trochę kicha bo jeżeli ktoś uważa że lewe jest wystarczające to prawego można powiedzieć nie ma!
W sumie to wszystko pod ręką jak to w niemieckich autach. Dla mnie problemem był podłokietnik, który był stanowczo za nisko!
Jak na dizelka nowej generacji, to dość szybko się grzał zimą. Klima wydajna.
Miejsca w tym modelu na prawdę nie brakuje!!!
Z tym jest kłopot. O ile do 100km/h jest cisza to pomiędzy 100 a 130km/h jest tylko znośnie. Powyżej PORAŻKA!!! (porównanie z C-klasą)
Jak na te gabaryty, to jest to oszczędne autko.
Ogólnie droższy od konkurencji tylko dlaczego? Czyżby z powodu przewidywalności usterek!!!???
I tu mamy problem!!! W okresie mojej eksploatacji wymieniłem bądz naprawiłem: -wyłącznik lampki hamulca ręcznego -wyłącznik lamp STOP!!! -jakiś mikrostyk zamka w drzwiach -czujnik temp. zew. -wyłącznik oświetlenia wnętrza I w sumie co chwila coś!!!
Wymiana chłodnicy!!! Ponoć gniją jakieś partie tych chłodnic - tak po prostu!!!
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
6,8